Inauguracyjne zwycięstwo naszych siatkarzy!

Lepiej sobie tego wymarzyć nie mogli

 

Drużyna Absolwentów Starachowice zaliczyła efektowną inaugurację w IV lidze siatkarskiej. Pewnie pokonali na wyjeździe Focus Kielce 3:0, drużynę ze stolicy województwa, która jeszcze nie tak dawno rywalizowała na wyższym poziomie rozgrywkowym. 

Ostatnie dni są dla Absolwentów niezwykle intensywne. Drużyna dopiero co oficjalnie się zawiązała, a już w miniony poniedziałek (16 października) rozegrała swój pierwszy mecz ligowy. Dzięki temu spełniło się jedno z marzeń miłośników siatkówki, którzy od lat rywalizowali w amatorskich rozgrywkach w naszym mieście. Teraz swoich sił mogą spróbować w profesjonalnej lidze. Starachowiczanie przystąpili do IV ligi świętokrzyskiej, czyli najniższego szczebla rozgrywkowego. Zgodnie z regulaminem, na tym poziomie liga świętokrzyska składa się z dwóch grup, w których rywalizuje po 6 zespołów. W grupie drugiej są Absolwenci i jeszcze jeden zespół z naszego powiatu - LUKS Ibis Leonard Mirzec. O ligowe punkty walczyć będą z Focusem Kielce, LZS Górno, ULKS Chobrzany i Emerykiem SK Nowa Słupia. Po dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego obu grup wchodzą do półfinałów, gdzie grają do dwóch zwycięstw. Finał również jest rozgrywany do dwóch wygranych meczów. Ostateczny zwycięzca uzyskuje awans do III ligi świętokrzyskiej.

Absolwenci przystąpili do rozgrywek pełni nadziei, ale na starcie nie mieli wcale łatwego zadania. Nie dość, że grali na wyjeździe (mecz rozegrany był w Bilczy), to jeszcze za przeciwnika mieli jedną z bardziej doświadczonych drużyn - Focus Kielce. Rywale starachowiczan jeszcze kilka sezonów temu grali w III lidze, gdzie zdobywali bardzo cenne doświadczenie.

Nasi siatkarze jednak od samego początku walczyli "o swoje". Jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a historyczne dwa punkty zdobył Krystian Wrzesień. Z każdą kolejną piłką starachowiczanie powiększali swoją przewagę. Prowadzili już 8:3, a chwilę później nawet 16:8. Na pewno duży wpływ na taką postawę miała duża rotacja, bowiem na inauguracyjny mecz pojechało aż 14 zawodników, a rywale mieli tylko 7-osobowy skład, którym praktycznie nie mogli rotować. Efekt był taki, że pierwszą partię nasi wygrali do 13! Do drugiej partii Absolwenci przystąpili nieco rozluźnieni i pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie 4:1. Było to jednak tylko chwilowe, bo nieco później nasi prowadzili już 5:4 i wzorem pierwszego seta systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie drugą partię wygrali 25:14. Trzeci set wydawał się formalnością, tym bardziej że początek znów należał do starachowiczan, którzy punktowali aż miło. Szybko osiągnęli dużą przewagę, prowadzili 10:5, a nawet 16:10. W tym momencie mogliśmy się przekonać, że siatkówka to zupełnie nieprzewidywalny sport i odrobić można praktycznie każdą stratę. W naszym zespole coś się zacięło, a rywale zaczęli punktować i w pewnej chwili wysokie prowadzenie stopniało do zaledwie jednego punktu - 17:16. I znów dała o sobie znać nieprzewidywalność siatkówki. Do końca spotkania punkty zdobywali już tylko starachowiczanie, wygrywając tego seta do 16 i całe spotkanie 3:0.

W czwartek, 26 października Absolwenci przywitają się z własną publicznością. W hali sportowej Gimnazjum nr 3 zmierzą się z LUKS Ibisem Leonard Mirzec, godzina spotkania nie jest jeszcze znana. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie, bo od razu będą to derby powiatu. Ponadto "patronem" Absolwentów jest zastępca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz, który osobiście z trybun oglądał inauguracyjne spotkanie, a prywatnie mieszka w Mircu. Ciekawe zatem komu będzie kibicował...

*Focus Kielce - Absolwenci Starachowice 0:3 (13:25; 14:25; 16:25)

SMS Absolwenci Starachowice: Michał Dziarmaga, Krystian Wrzesień, Krzysztof Sitek, Rafał Erbel, Karol Wróblewski, Konrad Raczyński, Szymon Wojtas, Karol Strabanik, Damian Kozłowski, Maciej Pietras, Artur Dudek, Maciej Kosowski, Hubert Kuźdub, Damian Zabawski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ