reklama

"Zdrowie - Sport - Rekreacja "

III LO

Informacje sportowe

"Zdrowie - Sport - Rekreacja "

III LO

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im K. K. Baczyńskiego w Starachowicach połączyli przyjemne z pożytecznym i świetnie spędzili Dzień Sportu, który odbył się 17 października br.

Impreza miała na celu rozbudzanie czynnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej, jaką w tym roku szkolnym było propagowanie turystyki pieszej. Uczniowie poruszali się w obrębie ścieżki dydaktycznej – śladami przyrody i techniki. Jej trasa biegnie przez tereny miasta, na których znajdują się obiekty świadczące o jego walorach przyrodniczych, geograficznych oraz historycznych. Zmagania klas przebiegały w formie gry terenowej. Uczniowie mieli za zadanie odwiedzić wszystkie miejsca przewidziane w ścieżce i na pięciu stacjach wykonać kilka zadań. Były wśród nich konkursy sportowe, łamigłówki z dziedziny literatury, geografii, biologii, czy matematyki, w których przygotowanie włączyli się nauczyciele: Jolanta Dobosz, Joanna Kumon i Justyna Łach.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem pokonywali wszystkie konkurencje na poszczególnych stacjach, o których rozmieszczenie na trasie zatroszczył się Paweł Myszka. Każda z klas walczyła o miano najlepszej. Po trudach rywalizacji przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek przy ognisku. Dla uczniów przewidziano sporo nagród, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym Dzień Sportu, a ufundowali je: Hotel Senator oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Koordynator imprezy Elżbieta Majchrzak uważa, że Dzień Sportu w ciekawej formie przyczynił się do większej integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym. Wszyscy nauczyciele szkoły uczestniczący w grze terenowej aktywnie włączyli się w przeprowadzenie i ocenienie poszczególnych konkurencji.

(E.M.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ