reklama

Strzelali pod ziemią

Młodzi zawodnicy Świtu z sukcesami

Informacje sportowe

Strzelali pod ziemią

Młodzi zawodnicy Świtu z sukcesami

 

Młodzi zawodnicy Świtu Starachowice rywalizowali w kopalni soli, 250 metrów pod ziemią. Starachowiczanie mają się czym pochwalić. 

XI Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej odbywają się w wyjątkowej scenerii. Rywalizacja w kopalni soli, kilkaset metrów po ziemią, to wyjątkowe przeżycie. Tym razem do Bochni pojechała spora grupa podopiecznych Małgorzaty Wadowskiej. Pierwszego dnia rywalizacji - 6 bm. najlepiej spisali się Daniel Kujszczyk i Gabriela Rybicka. Pierwszy z wymienionych w rywalizacji pistoletu pneumatycznego w kategorii juniorów młodszych pewnie wygrał z wynikiem 374 punktów. Sukces swojego klubowego kolegi powtórzyła również Gabriela, która tak samo w pistolecie pneumatycznym, tyle że w kategorii młodziczek, zajęła pierwsze miejsce. Osiągnęła wynik 269 punktów. W tej samej kategorii drugą lokatę zajęła inna z reprezentantem Świtu, Aleksandra Orłowska, która mogła pochwalić się wynikiem 255 punktów.

W kolejnych dniach rywalizacja odbywała się na strzelnicy jednego z liceów ogólnokształcących w Bochni. Przepustkę do tych zawodów uzyskiwali tylko zwycięzcy kategorii z pierwszego dnia. Dlatego barwy Świtu reprezentowali Kujszczyk i Rybicka. W decydującej fazie nasi zawodnicy niestety nie załapali się na podium. Na najgorszym dla sportowca, czwartym miejscu znalazła się Gabriela Rybicka, a Daniel Kujszczyk rywalizację zakończył na 7. pozycji.

- Zawodnicy biorący udział w finale otrzymali wielkie brawa, gratulacje oraz cenne nagrody rzeczowe. Wszystkim, bez względu na uzyskany wynik i miejsce, gratuluję i życzę więcej startów, udziałów w zawodach i wysokich wyników sportowych - mówi trenerka Małgorzata Wadowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ