Sprawca tragicznego wypadku przed sądem

Zaplanowali przesłuchania ostatnich świadków

 

W wypadku zginęli starachowiczanie, proces przeciwko Kewinowi K. zmierza już ku końcowi. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 14 sierpnia zeszłego roku w Wierzbicy. Kierowca mercedesa - wówczas 19-letni Kewin K. - jadąc z nadmierną prędkością uderzył w tył mazdy ze starachowicką rejestracją, którą podróżowały cztery osoby. Na miejscu śmierć poniosła 74-letnia pasażerka pojazdu i 37-letni obywatel Włoch, a 39-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Kierowca mazdy z poważnymi obrażeniami trafił natomiast do szpitala. Przeżył, ale skutki wypadku odczuwa do dzisiaj. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

Jego proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Szydłowcu od 17 sierpnia. Przesłuchano już oskarżonego oraz kilkudziesięciu świadków, w tym rodzinę poszkodowanych. Kewin K. zasłania się niepamięcią, ale wysłuchawszy aktu oskarżenia stwierdził, że jeśli tak było, to żałuje swojego czynu. Sąd przesłuchał kolejnych kilku świadków, a następny termin wyznaczył na 2 listopada. Wtedy ma zostać przesłuchana m.in. biegła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

- Strony mogą złożyć jeszcze wnioski, na przykład o uzupełnienie materiału dowodowego. Mogą również kwestionować opinie biegłego, dlatego ciężko jest stwierdzić czy właśnie wtedy przewód sądowy zostanie zamknięty. Niemniej jednak sprawa zmierza już ku końcowi - powiedziała GAZECIE w miniony czwartek Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ