Zderzenie z cysterną, dzieci w szpitalu

Przy ul. Ostrowieckiej

Bezpieczeństwo

Zderzenie z cysterną, dzieci w szpitalu

Przy ul. Ostrowieckiej

 

Kilka zastępów straży pożarnej zabezpieczało zderzenie osobówki z cysterną, do którego doszło w okolicy stacji paliw przy ul. Ostrowieckiej. 

Pojazdy zderzyły się we wtorek, 17 października br. kilka minut po godz. 13.00, praktycznie na oczach policjantów, którzy nieopodal pełnili służbę. Kierująca samochodem audi 27-latka z gminy Pawłów, chcąc zjechać na stację paliw, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej cysternie scania i doprowadziła do czołowego zderzenia. Ciężarówkę prowadził 55-latek również z gminy Pawłów. W samochodzie osobowym jechało jeszcze dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat. Z ogólnymi potłuczeniami przewiezione zostały do szpitala w Kielcach. Ze wstępnych informacji wynikało, że nie doznały poważnych obrażeń.

- Czekamy jeszcze na opinię biegłego, ale prawdopodobnie zdarzenie będzie zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Zaznaczam, że wszystko zależy od opinii, jaką otrzymamy - powiedział podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik Wydziału Prewencji starachowickiej policji.

Na miejscu pracowali policyjni technicy i kilka zastępów straży pożarnej, bowiem cysterna przewoziła łatwopalne substancje, a zdarzenie miało miejsce tuż obok stacji paliw. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników. Ruch pojazdów odbywał się przez kilkadziesiąt minut wahadłowo.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ