Pasowanie Krasnali

Przedszkole Miejskie nr 14

W numerze

Pasowanie Krasnali

Przedszkole Miejskie nr 14

 

Ten dzień zostanie na długo w pamięci 3-latków z Przedszkola Miejskiego nr 14 i ich rodziców. 20 października najmłodszych wychowanków placówki pasowano bowiem na przedszkolaków. 

Na uroczystość przybyły Krasnale z rodzicami, panie przedszkolanki i dyrektor PM nr 14 Jolanta Marzec. Rozpoczęła się przywitaniem i częścią artystyczną, przygotowaną pod opieką Teresy Durlik i Doroty Karykowskiej. Maluszki zaprezentowały jak dużo nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni w przedszkolu. Nie zabrakło śpiewu, tańców ani wierszyków, a wszystko sprawiło ogromną radość rodzicom i dało im powody do dumy.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie. Dzieci przyrzekły przychodzić każdego dnia z uśmiechem, wcale się nie smucić, zabawki szanować, porządek utrzymywać, wszystko zjadać z talerzyka i zostać prawdziwymi zuchami i przedszkolakami. Każdego z nich pani dyrektor pasowała symbolicznie ołówkiem na dzielnego i wesołego przedszkolaka, a na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia dzieciaki odebrały dyplomy.

(K, K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ