"Szepty duszy" naszej poetki

Autorski wieczór

W numerze

"Szepty duszy" naszej poetki

Autorski wieczór

Niewiele osób z kręgu Ireny Grajewskiej wiedziało o jej zdolnościach poetyckich.

W muzealnym Kinie Kotłownia odbył się 13 października br. wieczór autorski Ireny Grajewskiej. Z wykształcenia jest ekonomistką. Od najmłodszych lat wrażliwa na wszelkie piękno i dobro, z dziewczęcą wstydliwością pisała rymowanki i chowała je głęboko do szuflady. Na wszystko co ją otacza spogląda przez filtr uczuć i towarzyszących im emocji. Jak mówi o sobie: - Lubię pisać i cieszy mnie dzielenie się słowem.

Przełomowym dla Ireny Grajewskiej okazał się rok 2014, kiedy mogła wreszcie publikować swoją twórczość na internetowych stronach poetyckich. Szybko zwróciła na siebie uwagę i posypał się deszczyk nagród. W 2015 roku zadebiutowała w pracy zbiorowej „Pogubieni w stosach serduszek”, która zrodziła się jako antologia poezji miłosnej, będąca zarazem pokłosiem konkursu literackiego ogłoszonego dla facebookowej grupy „Pisz i czytaj wiersze”, do której należy pani Irena i w której kontynuowała swoją twórczość w kolejnych, corocznych antologiach tej grupy.

Swoje wiersze opublikowała również w literackim dorobku Grupy Poetyckiej Ogród Poetów: „Antologii...” (2015), „Antologii Wiosennej (2016) i „Antologii Letniej (2016) pod red. dr Rafała Brzezińskiego. Najnowszy tomik „Szepty duszy” jest debiutem książkowym Ireny Grajewskiej. Wiersze, pochodzące z ostatnich czterech lat, są odzwierciedleniem jej przeżyć, gdzie odróżniamy (te starsze) emanujące liryką radosną aż do hamletyzujących klimatów w wierszach: „Przerwany taniec”. „Bez Ciebie”, czy chociażby „Pustka”. W przekornym wierszu „Żegnaj smutku” rodzi się natomiast nadzieja na dalsze, może nie tak piękne jakim było dawniej, życie dla tych, którzy są bardzo bliscy. Autorka pragnie wyrwać się z objęć smutku i na pożegnanie deszczem łez pozmywać po nim ślady. Na słotne jesienne dni gorąco polecamy! OMAR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ