Lekcja rycerstwa

Gimnazjum nr 2

W numerze

Lekcja rycerstwa

Gimnazjum nr 2

 

"Dzień z życia rycerza" był hasłem gry fabularnej z udziałem uczniów gimnazjalistów. Oryginalna forma przekazu i utrwalania wiedzy pozwoliła im wczuć się w klimat epoki średniowiecza. 

Uczniowie II klas Gimnazjum nr 2 w Starachowicach odwiedzili Harcerski Ośrodek Obozowy "Lubianka", gdzie zorganizowano grę fabularną pod tytułem "Dzień z życia rycerza", przybliżającą przez zabawę temat średniowiecza i poszerzająca wiedzę o życiu rycerzy. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla drugoklasistów w formie zadań do wykonania. Przeprowadzono turniej rycerski oraz misję, w ramach której uczniowie musieli uwolnić księżniczkę i znaleźć eliksir życia. Przeszkadzał im w tym rozbójnik i "szwadron złego księcia". Klimat epoki przybliżyły jeszcze bardziej spotkania z mnichem, czarownicami, rybałtem, gildią żebraków i handlarzem relikwii. Uczniowie najbardziej zaangażowali się w poszukiwania skrzyń skarbów, które wywołało największe poruszenie.

Na zakończenie rozpalono ognisko oraz nagrodzono ręką księżniczki i polami królestwa uczniów z klasy IIa. Grę zorganizowali członkowie Drużyny Starszoharcerskiej im. R. Kaczorowskiego i 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. E. Plater wraz z uczniami klasy IIc.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ