Mieszała ratunkiem dla części kierowców?

Urząd Miejski zapowiada szybkie działania

 

W centrum miasta we wczesnych godzinach popołudniowych na drogach tłok, kierowcy radzą sobie jak mogą, szukając objazdów, ale często napotykają na problemy. Jeden z nich będzie niebawem doraźnie rozwiązany - zapowiadają w Urzędzie Miejskim.

W ostatnich dniach interweniowali w GAZECIE kierowcy, zwracając uwagę na problemy komunikacyjne. Konkretnie chodzi o ul. Mieszała, która części kierowców służy jako alternatywa do objazdu zakorkowanej w godzinach popołudniowych ul. Radomskiej.

- Wracając z pracy około godziny 16.00 stoję w korku minimum 40 minut, żeby dojechać do przejazdu kolejowego. Zresztą taka sama sytuacja ma miejsce jadąc do pracy. Przejazd jest bardzo często zamykany właśnie w tych godzinach, kiedy jest największy ruch - mówi jeden ze zdenerwowanych kierowców.

- Fajny jest pomysł z wiaduktem nad torami, ale wiemy, że to przez lata nie powstanie. Jakoś musimy sobie z tym radzić. Ja akurat mieszkam w Wąchocku i często próbuję ominąć korki jadąc ulicą Mieszała, ale jest ona w fatalnym stanie. Teraz jeszcze jakoś da się nią przejechać, ale co będzie późną jesienią i zimą - dodaje kolejny.

- Ulicą Mieszała praktycznie nie da się jeździć. Dzisiaj po raz drugi urwałem w aucie w tym miejscu rurę wydechową. Czy władze nie mogą coś z tym zrobić i chociaż trochę utwardzić nawierzchnię w tym miejscu? - mówi jeszcze inny kierowca.

Z pytaniem, czy możliwe jest doraźne utwardzenie nawierzchni ulicy Mieszała zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego. W magistracie sprawą zajęli się bardzo szybko, a my uzyskaliśmy odpowiedzieć, która powinna satysfakcjonować kierowców.

- W minioną środę ruszyły prace remontowe przy ulicy Rogowskiego. Obecnie trwa frezowanie asfaltu, a uzyskany w tym procesie destrukt wykorzystany będzie do utwardzenia części ulic gruntowych w naszym mieście. W najbliższym tygodniu takie prace wykonane zostaną właśnie na ul. Mieszała - poinformowała GAZETĘ Iwona Ogrodowska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ