Kubiec historycznym "MANiakiem"

Szósta edycja największego biegu ulicznego w Starachowicach to już historia. Bieg główny ukończyło w tym roku 225 zawodników.

Trasa biegu głównego MANii Biegania wyznaczona była jak przed rokiem, ulicami północnej części miasta. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle po 4 kilometry. Warunki do biegania były idealne. Na starcie imprezy pojawił się prezydent Starachowic Marek Materek, a także Mark Gouws kierownik starachowickich zakładów MAN, a sygnał startu dał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krystian Sadza.

W pierwszym rzędzie na starcie pojawił się ubiegłoroczny zwycięzca imprezy, Dawid Kubiec, należał do faworytów, od pierwszych metrów rywalizacji był na prowadzeniu i jako pierwszy przekroczył linię start/meta. Za jego plecami znajdował się Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który od pewnego czasu trenuje również z Dawidem. Obaj już po połowie trasy osiągnęli wyraźną przewagę nad pozostałą grupą zawodników.

Dawid Kubiec, reprezentujący Juventę Starachowice linię metry po drugiej pętli przekroczył z imponującym czasem 25:12:41. Drugi Sylwester Lepiarz osiągnął wynik 25:19:23, natomiast trzeci na mecie zawodnik zameldował się już ze sporą stratą do czołowej dwójki. Patryk Kozłowski z Radomia osiągnął wynik 25:53:09.

Warto zaznaczyć, że Piotr Jaśtal z LKB Rudnik zajął 6. miejsce, jego klubowy kolega Bartosz Bernaciak był 12, Jacek Długosz ze Starachowic zajął 13. miejsce, a Wojciech Jarosz z Juventy Starachowice był 15. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Smolińska z Radomia, która trasę pokonała w czasie 32:48:36.

W biegu dla pracowników firmy MAN na dystansie 4 kilometrów wystartowało 16 zawodników. Najszybszy, z czasem 15:45:17, był Robert Gładyś, który wyprzedził Patryka Piwko i Rafała Lubę. Po głównej rywalizacji rozegrano także biegi dla dzieci na znacznie krótszych dystansach. Wzięło w nich udział 77 uczestników. Najmłodsi otrzymali słodkie upominki, a czołowi biegacze w biegu głównym i biegu pracowników firmy MAN odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe.