Ważna wygrana w centralnej lidze

Juniorzy Juventy ze zmiennym szczęściem

Różnie w ubiegły weekend radzili sobie młodzi piłkarze Juventy Starachowice. Ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi, którzy pokonali AP 21 Kraków, a trzy punkty do swojego dorobku dodali także juniorzy starsi.

Rywalizacja w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. jest bardzo wymagająca, o czym w obecnych rozgrywkach przekonali się piłkarze Juventy Starachowice. Podopieczni Mariusza Wójcika walczą o pozostanie w gronie najlepszych juniorów młodszych w kraju. Dlatego ich ubiegłotygodniowe zwycięstwo jest bardzo ważne.

Starachowiczanie nie najlepiej rozpoczęli spotkanie, ale z każdą kolejną minutą przeważali coraz bardziej. Klaudiusz Marzec wyrównał na 1:1 zaledwie trzy minuty po tym, jak goście wyszli na prowadzenie. Na pięć minut przed końcem spotkania komplet punktów naszej drużynie zapewnił Wiktor Śmigielski.

*Juventa Starachowice - AP 21 Kraków 2:1 (1:1). Bramki dla Juventy: Klaudiusz Marzec (38), Wiktor Śmigielski (75).

Juventa: Dawid Pocheć - Krystian Bracik, Maciej Moskwa (48. Dominik Gach), Bartosz Gajewski (57. Kacper Błaszczyk), Jakub Górski, Jakub Błażejewski (57. Kacper Zapała), Klaudiusz Marzec, Jakub Kalisz, Wiktor Śmigielski, Dawid Płatek, Patryk Mańturz (77. Damian Sadkowski). Trener: Mariusz Wójcik.

Świętokrzyska Liga Juniorów Starszych

*Juventa Starachowice – GKS Nowiny 3:1 (2:1). Bramki dla Juventy: Myszka (dwie), Kania.

Świętokrzyska Liga Trampkarzy Starszych

*Victoria Skalbmierz – Juventa Starachowice 0:4 (0:1). Bramki dla Juventy: Hamera, Stajniak, Jagiełło Jakub, Jopek

Świętokrzyska Liga Trampkarzy Młodszych

*Korona Kielce – Juventa Starachowice 8:1 (5:0). Bramka dla Juventy: Mikos.

Młodzik Starszy (gr. eliminacyjna)

*GKS Rudki – Juventa Starachowice 3:2 (2:0). Bramki dla Juventy: Chmielewski, Brzozowski.