Dominacja Barakudy

Mała Świętokrzyska Liga Pływacka

Informacje sportowe

Dominacja Barakudy

Mała Świętokrzyska Liga Pływacka

 

Na 25-metrowym basenie w Kielcach rozegrano 1 października 4. rundę Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Bardzo dobry start zaliczyła po raz kolejny nasza Barakuda. Klub pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka do tej pory zgromadzili na swoim koncie 1512 punktów. Drugi w klasyfikacji KSZO Ostrowiec ma ich 1363, a trzecia Korona-Swim Kielce jest daleko w tyle, z 758 punktami. Nasi pływacy wygrali bowiem trzy z czterech dotychczasowych rund, a do końca cyklu pozostały jeszcze dwie, które rozegrane zostaną w Busku-Zdroju i prawdopodobnie w Starachowicach, bo seria finałowa odbywa się zawsze u lidera po pięciu wcześniejszych zawodach.Jest zatem wielce prawdopodobne, że ostatnie zawody odbędą się na Krytej Pływalni przy ul. Szkolnej. Na własnym obiekcie o obronę pozycji lidera powalczą także najlepsi zawodnicy indywidualni. Jak na razie - podobnie jak w „drużynówce” - liderami indywidualnymi są starachowiczanie Maciej Szlęzak (11 lat) i Oskar Jaroński (kat. 10 lat i młodsi). Rywalizacja w Kielcach była emocjonująca, ale niemal od samego początku przebiegała pod wyraźne dyktando naszych zawodników. Na dystansie 50 m stylem dowolnym wygrał lider całego cyklu Maciej Szlęzak (kat. 11 lat). Na podium znaleźli się jeszcze: Kacper Świercz (2. miejsce) i w rywalizacji dziewcząt Beata Woźniak, która zajęła 3. lokatę. Dwa drugie miejsca nasi zawodnicy wywalczyli w rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a dokonali tego Jan Olesiński i Beata Woźniak. Bardzo udanie starachowiczanie zaprezentowali się w stylu grzbietowym na dystansie 200 metrów. Wśród chłopców najlepszy był Maciej Szlęzak, a trzecie miejsce wywalczył Oskar Markiewicz, natomiast w rywalizacji dziewcząt drugą lokatę zajęła Maja Adamus, a trzecia była Oliwia Mroczkowska. Zwycięstwem Marty Maciąg zakończyła się natomiast rywalizacja na 100 m stylem klasycznym, a podium w stylu zmiennym na tym samym dystansie wywalczył jeszcze Oskar Jaroński.Nasi zawodnicy kolejne medale dołożyli w sztafetach. W rywalizacji zawodników 10-letnich i młodszych Barakuda występująca w składzie: Beata Woźniak, Jan Olesiński, Kacper Świercz i Weronika Kowalczyk wywalczyła 1. miejsce, natomiast w zmaganiach zawodników 11-letnich nasza drużyna (Maja Adamus, Marta Maciąg, Maciej Szlęzak, Oskar Markiewicz) stanęła na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji generalnej Barakuda pewnie wywalczyła pierwsze miejsce. Nasz klub zgromadził 396 punktów, a drugi KSZO tylko 272. Miejsca naszych zawodników 50 m stylem dowolnym: 1. Maciej Szlęzak, 4. Oskar Markiewicz, 16. Antoni Mańka, 5. Maja Adamus, 10. Wiktoria Jeśko, 11. Amelia Głowacka, 14. Oliwia Mroczkowska, 16. Kamila Fudalej, 17. Katarzyna Kasprzyk,

18. Anna Lalomy, 19. Maria Zatorska, 3. Beata Woźniak, 5. Maria Jędrzejewska, 7. Zofia Zatorska, 11. Kornelia Karwacka, 13. Karolina Trzaska, 14. Julia Cetera, 15. Wiktoria Szpet, 2. Kacper Świercz, 4. Jan Olesiński, 6. Oskar Jaroński, 7. Bartłomiej Kasperkiewicz, 11. Paweł Janicki.50 m stylem grzbietowym: 2. Jan Olesiński, 6. Kacper Świercz, 9. Bartłomiej Kasperkiewicz, 2. Beata Woźniak, 4. Maria Jędrzejewska, 9. Kornelia Karwacka, 11. Karolina Trzaska, 12. Wiktoria Szpet.200 m stylem grzbietowym: 1. Maciej Szlęzak, 3. Oskar Markiewicz, 2. Maja Adamus, 3. Oliwia Mroczkowska, 6. Katarzyna Kasprzyk.100 m stylem klasycznym: 6. Oliwier Gostomski, 8. Antoni Mańka, 1. Marta Maciąg, 4. Kamila Fudalej, 8. Maria Zatorska. 100 metrów stylem zmiennym: 2. Oskar Jaroński, 4. Paweł Janicki, 5. Oliwier Gostomski, 4. Marta Maciąg, 7. Wiktoria Jeśko, 8. Amelia Głowacka, 13. Anna Lalomy, .4. Weronika Kowalczyk Klasyfikacja generalna 1. Barakuda Starachowice 396 punktów 2. KSZO Ostrowiec-Świętokrzyski 272 punkty 3. Korona-Swim Kielce 200 punktów

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ