Pięć medali karateków

Starachowiccy zawodnicy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin i wyjazd mogą zaliczyć do udanych. Ze Skarżyska-Kamiennej przywieźli pięć medali.

Trzecia edycja międzynarodowego turnieju stała na wysokim poziomie, wzięło w niej udział 26 klubów z całego kraju. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, shihan Remigiusz Karpiński.

Na starcie stanęło ponad 300 zawodników, głównie z Polski i Rosji. Rywalizacja w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej była bardzo zacięta, a uczestnicy, by powalczyć o medale, musieli w pokonanym polu zostawić po kilku przeciwników. Starachowiczanie przywieźli zza miedzy pięć złotych medali. Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Julia Długosz, a srebro jest zdobyczą Adrianny Dajewskiej. Ponadto na najniższych stopniach podium w swoich kategoriach stanęli Karolina Kwitek, Kacper Jakubowski i Julia Seweryn.

- Organizatorzy wybrali także najlepszą zawodniczkę Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, którą została utytułowana reprezentantka naszego klubu, Adrianna Dajewska. Nasi podopieczni już teraz przygotowują się do kolejnych startów, w październiku wystąpią w Leżajsku i w Końskich - powiedział Sebastian Kozieł, prezes i trener starachowickiego klubu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ