Derby dla Staru

Na piłkarskich boiskach

W derbach regionu Star Starachowice pokonał GKS Rudki 2:0. Ważne zwycięstwo odniosła Łysica Bodzentyn, która pokonała GKS Nowiny. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Mirosław Kalista. Natomiast Kamienna Brody zanotowała piątą ligową porażkę z rzędu.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – GKS Nowiny 1:0 (1:0). Bramka: Mirosław Kalista (2).

Łysica: Tomasz Wróblewski - Piotr Pietrzyk, Dominik Chrzanowski, Ołeksij Czerkaszyn (21. Karol Cielibała), Kamil Garbacz, Krzysztof Trela, Mirosław Kalista, Szymon Gryz, Dariusz Kowalski, Mariusz Jaros (90. Adam Koprowski), Dariusz Anduła (68. Dominik Chrzanowski). Trener: Krzysztof Trela.

*Naprzód Jędrzejów - Kamienna Brody 1:0 (0:0)

Kamienna: Tomasz Dymanowski – Krzysztof Świątek (86. Piotr Frańczak), Bartłomiej Niedbała (62. Piotr Pyskaty), Kacper Kozera (75. Hubert Czerpak), Piotr Jedlikowski, Mariusz Jagieła, Artur Kidoń, Szczepan Dziewięcki (59. Kacper Maciejczak), Grzegorz Zięba, Kamil Dziadowicz, Radosław Kardas. Trener: Marcin Wróbel.

Klasa Okręgowa

*Star Starachowice – GKS Rudki 2:0 (2:0). Bramki: Mariusz Fabjański (4-karny), Patryk Kosztowniak (19).

Star: Mateusz Poński – Marcin Chodniewicz, Jakub Nowocień, Krzysztof Chatys (81. Dominik Janikowski), Michał Sieroń, Michał Mikosa (66. Mateusz Duda), Emil Gołyski (66. Bartłomiej Koźlik), Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak (75. Emil Madejski), Bartosz Sęga (49. Filip Niewczas), Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Rudki (skład wyjściowy): Robert Sylwanowski – Piotr Krzemiński, Łukasz Kowalski, Michał Gawlik, Bartosz Borowiec, Arkadiusz Treska, Robert Dawidowicz, Przemysław Świstak, Bartosz Wiecha, Kacper Wiecha. Trener: Marcin Kośmicki.

Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla podopiecznych Tomasza Siczka. Już w 4. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił Mariusz Fabjański. Starachowiczanie cały czas atakowali, a wynik podwyższyli w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Kosztowniak. Goście nieśmiało próbowali atakować, ale prowadzenie starachowiczan nawet przez chwile nie było zagrożone. Podopieczni Tomasza Siczka zarówno w pierwszej połowie, jak i w drugiej części meczu stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, ale więcej bramek w tym meczu już nie padło.