Wikingowie na medal

VII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym

Reprezentanci starachowickiego Wikinga rozpoczęli drugą część sezonu mocnym akcentem. Z Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasyczny w Sosnowcu przywieźli osiem medali.

Od piątku do niedzieli (6-8 października) w Sosnowcu o tytuł najlepszych zawodników w kraju walczyli juniorzy do lat 18 i 23, a także seniorzy. Wiking Starachowice wystawił na te zawody silną reprezentację, która ostatecznie przywiozła 8 medali, a Jacek Spychała zapewnił sobie drugą pozycję w klasyfikacji open seniorów. Zaliczył też najlepszy występ wśród naszych, 14 sklasyfikowanych, reprezentantów. Jacek w kategorii 83 kg zdominował rywalizację w seniorach i pewnie sięgnął po złoty medal, a przelicznik Wilks`a dał mu także podium w klasyfikacji open.

Złoty medal seniorski wywalczyła także Agata Dubicka, która nie miała sobie równych w kategorii do 52 kilogramów. Srebro dołożył rywalizujący w kategorii do 93 kg Mateusz Boroń, a ostatni krążek wśród seniorów - brązowy - wywalczyła także Małgorzata Mazur, która rywalizowała w kategorii do 84 kilogramów. Nasza reprezentantka jednocześnie zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła złoty medal w kategorii juniorek do lat 23. Juniorzy do dorobku medalowe też dołożyli trochę krążków. Srebro wywalczyła Klaudia Saramak (52 kg), a brązowe medale zdobyli Inga Bębenek (57 kg) i Aleksandra Surus (63 kg).

Pozostali nasi reprezentanci na podium się nie załapali, ale przy odrobinie szczęścia mogli wywalczyć kolejne medale. Najbliżej tego był Adam Walczyk, który w kategorii do 93 kg znalazł się tuż za podium. Piąte miejsca wywalczyli Konrad Prześrut (120 kg), Krystian Chmura (74 kg) i Szczepan Zwierz (74 kg). Z kolei Karolina Staszewska (63 kg) i Hubert Kończak (74 kg) sklasyfikowani zostali na 6. miejscach, a 13. lokatę zajął junior Aleks Gałka (74 kg).