Nowa droga Na Szlakowisku i chodniki przy ul. Lipowej

Informator UM

Nowa droga Na Szlakowisku i chodniki przy ul. Lipowej

Kolejne mikroinwestycje przekazano do użytku mieszkańców, są to wyremontowana droga wewnętrzna przy Przedszkolu Miejskim nr 15 oraz nowe chodniki przy ul. Lipowej.

- Dobiegł końca remont drogi wewnętrznej na odcinku od ul. Na Szlakowisku do granicy terenu Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to droga, która prowadzi m.in. do Przedszkola Miejskiego nr 15 - informuje prezydent miasta Marek Materek. - Za kwotę 138 tys. zł wykonano tu nową nawierzchnię jezdni, odwodnienie terenu, a dzięki zastosowaniu odpowiednich instalacji rozwiązano problem zalegania wód opadowych. Dziękuję radnemu Tomaszowi Walendziakowi za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.

W ramach prac wykonano również chodnik z betonowej kostki brukowej, zamontowano dodatkowe oznakowanie i poprawiono nawierzchnię zatoki parkingowej. Wykonawcą tych prac była firma DROGMAR.

Prace remontowe związane z poprawą nawierzchni dróg i chodników prowadzono dodatkowo na terenach należących do spółdzielni.

- Jestem zadowolony ze współpracy ze Starachowicką Spółdzielnią Mieszkaniową. Staramy się jako gmina wykonywać inwestycje w nawiązaniu do przedsięwzięć realizowanych na danym terenie również przez spółdzielnię – mówi prezydent.

Dzięki takiej współpracy Gminy Starachowice oraz spółdzielni, kompleksowo udaje się odnowić infrastrukturę drogową i poprawić estetykę starachowickich osiedli. Jak informuje prezes Zarządu SSM Marek Skiba, spółdzielnia wykonuje coraz więcej prac związanych z remontami infrastruktury osiedlowej.

- Po zakończonych pracach termomodernizacyjnych, po wykonanych remontach elewacji budynków, przyszedł czas na nowe chodniki, nowe drogi, a także nowe miejsca postojowe - informuje prezes Marek Skiba. - Również w niektórych budynkach, z racji ukształtowania terenu, nie było dojazdu, staramy się rozwiązać ten problem budując szersze chodniki. Wszystkie te prace realizowane są z pieniędzy mieszkańców, w ramach odpisów na fundusze remontowe lub z pieniędzy jakie spółdzielnia zarabia na wynajmie lokali użytkowych. Natomiast uzupełnieniem tych prac jest to, co realizuje gmina na terenach zlokalizowanych w sąsiedztwie zasobów mieszkaniowych, są to prace brukarskie, połączenia tej sieci infrastruktury osiedlowej z drogami gminnymi. Ważne jest dla nas to, że gmina dostrzega te problemy, pan prezydent, władze miejskie oraz radni Spółdzielni Mieszkaniowej.

W ramach takiej współpracy wykonano także remont chodników oraz zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie pawilonu handlowego przy ul. Lipowej.

- Na terenach gminnych wykonano nowe chodniki z kostki betonowej. Wykonawcą prac była firma DROGMAR, a kosztowały one ponad 37 tys. zł – informuje prezydent miasta Marek Materek.

Podobne prace na swoich terenach zrealizowała Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, dzięki czemu kompleksowo odnowiono tę część osiedla.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ