Złoci jubilaci uhonorowani

W gminie Brody

Brody

Złoci jubilaci uhonorowani

W gminie Brody

 

Dwadzieścia dwie pary małżeńskie z terenu gminy Brody obchodziły 8 października jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 

Spotkali się na mszy świętej w kościele w Krynkach, która rozpoczęła uroczystości, a po niej świętowali jubileusz w restauracji "Szary Wilk" w Lubieni. Obecni byli: wójt gminy Brody Marzena Bernat, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Wrona, proboszczowie parafii w Krynkach, w Lubieni, w Stykowie i w Dziurowie, a także zastępca kierownika USC w Brodach Lucyna Zaczek, oraz sekretarz gminy, radni i sołtysi.

Jednak najważniejsi byli jubilaci. Medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie", nadanymi przez Andrzeja Dudę, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostali odznaczeni: Urszula i Bogusław Barańscy, Maria i Witold Bastrzykowie, Alicja i Jan Bąkowie, Maria i Kazimierz Cieślikowie, Rozalia i Wiesław Dudowie, Barbara i Józef Gałkowie, Władysława i Marian Kalinowscy, Jadwiga i Tadeusz Kolasowie, Zofia i Mieczysław Kowalikowie, Teodozja i Mieczysław Kumkowie, Janina i Andrzej Kuterowie, Halina i Lucjan Margulowie, Teresa i Adam Niewczasowie, Genowefa i Kazimierz Nowakowie, Marianna i Henryk Nowakowie, Lidia i Tadeusz Różalscy, Benedykta i Stanisław Sikorowie, Janina i Józef Skibowie, Lucja i Jerzy Stąporkowie, Maria i Piotr Strzeleccy, Marianna i Zygmunt Wojteczkowie oraz Teresa i Lucjan Ziębowie

Jubilaci odebrali życzenia, gratulacje, drobne upominki i bukiety kwiatów. Wszystkiego najlepszego na dalsze lata życzy Państwu również zespół redakcyjny "Gazety Starachowickiej".

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ