reklama

Posypały się kary

Policyjna akcja "Truck - BUS"

43 mandaty karne, 8 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, to efekt policyjnej akcji "Truck - BUS".

Działania prowadzone były na drogach powiatu starachowickiego 12 października br.

- Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących, jak również prowadzili kontrole pod kątem tras przejazdu busów oraz czasu przyjazdów i odjazdów z wyznaczonych przystanków autobusowych - informuje GAZETĘ asp. Monika Kalinowska ze starachowickiej policji.

Okazuje się, że ponad 50 procent kierowców miało coś na sumieniu, bowiem ukarani zostali mandatami karnymi. Nie obyło się też bez wniosków do sądu, a także odebrania dowodów rejestracyjnych.

- W efekcie prowadzonej akcji skontrolowanych zostało 85 kierujących pojazdami, w tym 28 kierowców ciężarówek. Policjanci nałożyli łącznie 43 mandaty karne za popełnione wykroczenia, 4 pouczenia i skierowali 2 wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali ponadto 8 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne i 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym - dodaje rzecznik naszej policji.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ