Seniorzy mają kolejne zniżki

Nowa oferta dla posiadaczy "SKS 60+"

W numerze

Seniorzy mają kolejne zniżki

Nowa oferta dla posiadaczy "SKS 60+"

Posiadacze Starachowickiej Karty Seniora 60+ od teraz mogą liczyć nowe zniżki. Do programu Przystąpiło Centrum Rehabilitacji Medicum zlokalizowane w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach.

Umowę o współpracy parafowali: prezydent Starachowic Marek Materek i reprezentujący kielecki ZDZ Jacek Pawliński.

- Centrum Rehabilitacji przy ZDZ jest wynikiem zapotrzebowania społecznego na tego rodzaju usługi, szczególnie dla osób starszych. Okres oczekiwania na rehabilitację jest bardzo długi i dlatego powstała nowa, prywatna placówka, która dziś, jako partner, przystępuje do programu Starachowicka Karta Seniora 60+ - mówił z zadowoleniem prezydent Marek Materek.

Zakład Doskonalenia Zawodowego był już wcześniej partnerem projektu. Teraz poszerza swoją ofertę i to nie tylko o usługi rehabilitacyjne. Władze szkoły dużo obiecują sobie po współpracy z seniorami.

- Posiadaczom Starachowickiej Karty Seniora oferujemy 10-procentową zniżkę na wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, ale także wszystkie inne usługi oferowane przez Zakład Doskonalenia Zawodowego. Partnerem programu jesteśmy od jakiegoś czasu, ale do tej pory oferowaliśmy zniżkę na usługi gastronomiczne. Dziś restauracji już nie prowadzimy, ale za to oferujemy zniżki na inne usługi - dodał Jacek Pawliński, który parafował umowę w imieniu ZDZ w Kielcach.

Dyrektor szkoły zapraszała natomiast do korzystania z usług fryzjerskich oferowanych przez uczniów ZDZ, a także inne formy pomocy. Z inicjatywy dwóch uczennic: Elizy Wzorek i Natalii Żurowskiej, powstała bowiem grupa wolontariatu, która ma pomagać seniorom w codziennych obowiązkach. W tej chwili liczy już 12 osób.

- Będziemy również mogli zaproponować pomoc w formie wolontariatu, odpowiadającą na aktualne potrzeby seniorów. Jaka to będzie dokładnie forma, będziemy ustalać, żeby to funkcjonowało jak najlepiej - poinformowała Małgorzata Małek, dyrektor ZDZ w Starachowicach.

Prezydent Marek Materek zapowiedział też uruchomienie w Domu Seniora Manhattan kawiarenki internetowej "e-Seniorek", a także Centrum Inicjatyw Senioralnych. Celem tych projektów jest integracja i aktywizacja starachowickich seniorów.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ