Eko-warsztaty w oczyszczalni

W numerze

Eko-warsztaty w oczyszczalni

"Woda Twoim Przyjacielem- poznaj, szanuj, chroń"- pod takim hasłem odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 6, 10 i 11.

Spotkanie z ekologią uświadomiło najmłodszym, jak ważna jest ochrona środowiska, dowiedzieli się również, jak prawidłowo korzystać z sieci kanalizacji sanitarnej. Warsztaty, w dniach 9 - 13 października br. w oczyszczalni ścieków, zorganizowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Koordynatorem projektu była Magdalena Kozera, a po obiekcie oprowadzał młodzież Jaromir Dąbek. Pracownicy spółki odpowiadali też na pytania młodzieży.

Uczniowie poznali budowę i zasady funkcjonowania oraz procesy technologiczne oczyszczalni ścieków. W laboratorium przeprowadzili natomiast samodzielnie badania wody i ścieków, przy użyciu "walizki ekobadacza" i odebrali dziennik badań z przeprowadzonych doświadczeń.

Organizatorem projektu edukacji ekologicznej było Stowarzyszenie "Staropolski Klaster Wodny" z siedzibą w Kielcach, a dofinansował go Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ