Zaliczyli staż w Portugalii

ZSZ nr 3

W numerze

Zaliczyli staż w Portugalii

ZSZ nr 3

 

Mieli okazję wypróbować i doskonalić swoje umiejętności zawodowe w portugalskich firmach na terenie miast leżących nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 odbyli praktyki zawodowe w ramach projektu "Staże zawodowe uczniów w zagranicznych przedsiębiorstwach", współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Od 25 września do 6 października br. przebywali w portugalskich miastach nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego: Esposende oraz Povoa de Varzim, i w tamtejszych firmach doskonalili swoje zawodowe umiejętności.

Praca za granicą dała możliwość rozwoju zawodowego naszym uczniom - przyszłym kucharzom, fryzjerom, mechanikom i elektromechanikom. Nauczyli się nowoczesnych metod i technik pracy, mogli też sprawdzić swoje umiejętności językowe. Jak się okazało, komunikacja ze współpracownikami nie stanowiła dla nich problemu, uświadomiła im jedynie, jak ważna jest znajomość języków obcych w obecnych czasach.

Nie zabrakło czasu na rekreację. Uczniowie zwiedzili drugie co do wielkości portugalskie miasto - Porto. Spacerowali tam krętymi uliczkami dzielnicy nadbrzeża, kończąc na najsłynniejszym w mieście moście Ludwika I. Przewidziano również rejs statkiem po rzece Duero, która uchodzi do Atlantyku. Zawitali też do historycznych miast Braga oraz Guimaraes, gdzie zwiedzili m. in. Sanktuarium Bom Jesus czy zamek będący pierwszą siedzibą portugalskiej monarchii. Dodatkowo mogli poznać nowe potrawy i smaki kuchni portugalskiej oraz kulturę tego kraju

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ