reklama

Honorowa akcja pomocy

ZSZ nr 2

W numerze

Honorowa akcja pomocy

ZSZ nr 2

 

Chętnych nie brakowało, w kolejce przed salą konferencyjną ustawiło się 69 osób. 

Klub Honorowego Dawcy Krwi w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 funkcjonuje od 2003 roku. Działa on pod opieką Elżbiety Winiarskiej i Beaty Grad, obecnie należy do niego 80 uczniów. Był niejednokrotnie nagradzany w turnieju "Młoda krew ratuje życie".

Członkowie klubu mając na uwadze fakt, że krew ratuje życie i tylko ludzki organizm może ją wytworzyć, 6 października br. zorganizowali w szkole akcję honorowej zbiórki krwi. Chętnych do pomocy było - jak co roku - wielu. Wszyscy zostali przebadani, dzięki czemu mogli się dowiedzieć o swoich ewentualnych schorzeniach i w porę rozpocząć leczenie.

Po wstępnych badaniach udało się zakwalifikować i zarejestrować 52 osoby, a ostatecznie 44 uczestników wspomogło akcję, oddając życiodajny płyn, dzięki czemu łącznie zebrano ponad 20 litrów krwi (każdy uczestnik oddał 450 ml).

Współorganizatorami akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, którego pracownicy pobierali krew i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Starachowicach.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ