Nasi w kadrze narodowej!

SKP Barakuda

Informacje sportowe

Nasi w kadrze narodowej!

SKP Barakuda

 

Julia Ofman, Weronika Latała, Aleksandra Sierpień, Barbara Gmiter i Dawid Gotszling, to piątka zawodników Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda, która znalazła się w kadrze Polski juniorów na ten sezon.

Wydział Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego opublikował na swoich stronach internetowych kadrę juniorów na okres od września br. do marca 2018 r. W gronie nominowanych zawodników znalazło się aż pięcioro zawodników starachowickiej Barakudy.

O miejsce w kadrze narodowej wcale nie jest tak łatwo. Szanse na powołanie mają medaliści Letnich Mistrzostw Polski Juniorów oraz najlepsi zawodnicy z rankingu ogólnopolskiego. uwzględniającego rywalizację na basenie 50 - metrowym. Ostatnie miesiące dla naszych zawodników były bardzo udane i wśród najlepszych polskich pływaków znalazło się miejsce dla naszych reprezentantów. Od kilku sezonów bardzo dobrze prezentują się szczególnie Dawid Gotszling i Julia Ofman, którzy z wielu zawodów przywozili już medale, ale uwadze kadrowych trenerów nie umknęła także forma Weroniki Latały, Barbary Gmiter i Aleksandry Sierpień. To właśnie ci zawodnicy w niedługim czasie będą walczyć o medale w barwach reprezentacji Polski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ