Inauguracyjna wygrana

Graczki triumfują

Informacje sportowe

Inauguracyjna wygrana

Graczki triumfują

 

Znakomicie rozpoczęły nowy sezon, pokonując na trudnym terenie Żaka Nowy Sącz.

Koszykarki starachowickiego Gracza, nowy sezon zainaugurowały 1 bm. wyjazdowym meczem z silnym Żakiem Nowy Sącz. Już w drugiej partii "Graczki" częściowo odrobiły straty, wygrywając 14:11, a prawdziwy popis dały po przerwie. Trzecia kwarta była w wykonaniu naszego zespołu najlepsza. Wygraliśmy różnicą 9 punktów i objęliśmy prowadzenie w całym meczu. Różnica 6 punktów w koszykówce to praktycznie nic, dlatego cały czas nasze zawodniczki musiały mieć się na baczności.

- Mecz był bardzo wyrównany, ale w końcowej fazie nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść - stwierdził Tomasz Serek.

W walce o ligowe punkty nasz Gracz tradycyjnie będzie osamotniony i będzie rywalizował wyłącznie z zespołami z Małopolski. Wśród rywali mamy jeszcze TS MOSiR Bochnia, Wisłę Can-Pack Kraków, Koronę Kraków, UKS Dąbrówkę i Pałac Młodzieży Tarnów.

*Żak Nowy Sącz - Gracz Starachowice 46:49 (15:9; 11:14; 5:14; 15:12)

Gracz: Karolina Głazowska, Karolina Chrząszcz, Aleksandra Jagieła, Aleksandra Staś, Aleksandra Kosiarska, Julia Adamczyk, Klaudia Gulba, Roksana Pocheć, Wiktoria Fudalej, Weronika Gałka, Aleksandra Kasperkiewicz, Iga Fabijańska. Trener: Tomasz Serek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ