Radość w Starze, smutek w Kamiennej i Łysicy

Na piłkarskich boiskach

Trwa czarna seria Kamiennej Brody. Podopieczni Marcina Wróbla tym razem ulegli na własnym terenie Unii Sędziszów. Bez punktów z Kajetanowa wrócili także piłkarze Łysicy Bodzentyn. Odbili się za to zawodnicy Staru Starachowice, którzy na wyjeździe pokonali Polan Pierzchnica.

IV liga

*Lubrzanka Kajetanów - Łysica Bodzentyn 3:1 (0:1). Bramka dla Łysicy: Mariusz Jaros (40).

Łysica: Tomasz Wróblewski - Piotr Pietrzyk (86. Patryk Dulęba), Dominik Chrzanowski, Ołeksij Czerkaszyn, Karol Cielibała, Kamil Garbacz, Krzysztof Trela, Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski, Mariusz Jaros, Dariusz Anduła. Trener: Krzysztof Trela.

Łysica zaliczyła kolejny słaby mecz w IV lidze. Podopieczni Krzysztofa Treli ulegli na wyjeździe Lubrzance Kajetanów 1:3, mimo że do przerwy prowadzili. Bramkę dla zespołu z Bodzentyna zdobył najskuteczniejszy strzelec Mariusz Jaros. Druga połowa w wykonaniu Łysicy była jednak bardzo słaba i zespół zaliczył trzeci mecz bez wygranej.

*Kamienna Brody – Unia Sędziszów 0:1 (0:1)

Kamienna: Tomasz Dymanowski – Kacper Kozera (46. Hubert Czerpak), Grzegorz Zięba, Radosław Kardas, Mariusz Jagieła, Piotr Jedlikowski, Kacper Maciejczak (55. Szczepan Dziewięcki), Krzysztof Świątek, Kamil Dziadowicz (65. Piotr Frańczak), Artur Kidoń, Piotr Pyskaty (85. Bartłomiej Niedbała). Trener: Marcin Wróbel.

Ostatni mecz ligowy piłkarze Kamiennej wygrali na początku września. Od tamtego czasu nie potrafią wywalczyć kompletu punktów. W minioną sobotę doznali dotkliwej porażki na własnym stadionie z Unią Sędziszów. Gospodarze mieli w tym spotkaniu za mało atutów w ofensywie.

Klasa Okręgowa

*Polanie Pierzchnica - Star Starachowice 1:2 (0:1). Bramki dla Staru: Mariusz Fabjański (23), Marcin Chodniewicz (63).

Star: Mateusz Poński – Michał Mikosa, Krzysztof Chatys, Michał Sieroń, Marcin Chodniewicz, Patryk Kosztowniak (46. Filip Niewczas), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik, Bartosz Sęga, Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Star przystąpił do tego spotkania w sporym osłabieniu. W linii defensywnej zabrakło lidera Damiana Senderowskiego, a w ofensywie trener Siczek musiał radzić sobie bez Konrada Wójtowicza. Mimo to, starachowiczanie mecz zaczęli bardzo ofensywnie. Już w 1. minucie na bramkę rywali uderzał Emil Gołyski, ale zarówno jemu, jak chwilę później Bartoszowi Sędze i Krzysztofowi Chatysowi nie udało się skierować piłki do bramki. Najlepszą okazję na gola w 15. minucie miał Mariusz Fabjański, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Nasi gracze atakowali raz po raz, a gospodarze nie mogli sobie z tym poradzić, choć po jednej z akcji o mały włos nie strzelili gola samobójczego. Star dopiął swego w 23. minucie, a prowadzenie zapewnił Mariusz Fabjański. Jeszcze przed przerwą nasi gracze mogli pokusić się o kolejne gole, ale więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron obraz gry był bardzo podobny. Podopieczni Tomasza Siczka przeprowadzali niemal huraganowe ataki na bramkę rywali. Podwyższyć wynik udało się w 63. minucie. Wówczas na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Marcin Chodniewicz i piłka zatrzepotała w bramce miejscowych. Gospodarze odgryzali się pojedynczymi akcjami, ale dobrze dysponowana była tego dnia nasza obrona i bramkarz Mateusz Poński. W samej końcówce nasi gracze nieco się rozluźnili, gospodarze zdobyli bramkę w 89. minucie i „złapali kontakt”. Ostatnie chwile meczu były bardzo nerwowe, ale naszym graczom udało się dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.