reklama

Bezpłatne badanie mammograficzne

Przy Ośrodku Zdrowia w Mircu będzie można 16 października 2017 r. bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne w mammobusie.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call center czynne jest od poniedziałku do soboty. Badanie będzie realizowane przez firmę LUX MED Diagnostyka z Gdyni (lidera badań mammograficznych), w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Programem objęte są kobiety w wieku 50 – 69 lat, badania refunduje co 2 lata Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji programu panie otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ