"Tirówki" znikną z leśnych dróg powiatu?

Bułgarzy zatrzymani za sutenerstwo

Bezpieczeństwo

"Tirówki" znikną z leśnych dróg powiatu?

Bułgarzy zatrzymani za sutenerstwo

Trzej obywatele Bułgarii są podejrzani o sutenerstwo. Sprawa ma związek ze "strażniczkami lasu" na terenie powiatu starachowickiego. Są tymczasowo aresztowani.

 

Efektem wspólnej akcji świętokrzyskich policjantów i funkcjonariuszy ze starachowickiej komendy są zatrzymania sutenerów. Prostytucja w Polsce nie jest karalna, ale czerpanie korzyści z tego procederu już tak.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami ze Starachowic, od pewnego czasu pracowali nad tą sprawą. Z ich ustaleń wynikało, że od kwietnia br. trzech Bułgarów "wystawiało" swoje rodaczki m.in. przy drogach krajowych na terenie województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego. Trudniły się nierządem, a ich "opiekunowie" mieli czerpać z tego korzyści - relacjonuje GAZECIE Kamil Tokarski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

W ubiegły czwartek zatrzymano trzech obywateli Bułgarii, w wieku 28, 33 i 46 lat. Trafili do policyjnego aresztu.

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. czerpania korzyści z nierządu. Po przesłuchaniu prokurator zdecydował o złożeniu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych i decyzją sądu będą w nim przebywać 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili, może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.

Więcej informacji w tej sprawie policjanci nie ujawniają. Funkcjonariusze zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ