Warsztaty z animacji czasu wolnego

W numerze

Warsztaty z animacji czasu wolnego

W III LO im. K. K. Baczyńskiego dbają nie tylko o wykształcenie, ale też o umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach oraz rozwój własny uczniów.

Zajęcia z licealistami (kl. II a i b) z Animacji Czasu Wolnego poprowadziła 26 września studentka psychologii UJ, animatorka Maja Majchrzak, która podzieliła się swoim doświadczeniem pracy z dorosłymi i dziećmi. Program został podzielony na dwie części, teoretyczną oraz praktyczną. Na początku uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca animatora, jakie warunki trzeba spełniać i gdzie szukać ofert na rynku pacy. Młodzież poznała również prawa rządzące się w kontakcie z turystami podczas wakacji, zasady funkcjonowania planu animacji dla dorosłych i dzieci, oraz jakie są obowiązki i trudności w tym zawodzie. Ważnym punktem było odkrywanie możliwości rozwoju i zatrudnienia na przyszłość, które zapewnia praca animatora. W części praktycznej uczniowie poznali i przetestowali na własnej skórze różne przykłady gier i zabaw do zastosowania w animacji.

Warsztaty okazały się świetną okazją, aby poznać również liczne tańce integracyjne dla dzieci i dorosłych, czyli Mini Disco i Club Dances. Spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i dostarczyły młodzieży wielu wrażeń.

(EM)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ