Protestowali w obronie sądów

Prezydent RP zawiódł

W numerze

Protestowali w obronie sądów

Prezydent RP zawiódł

 

Stowarzyszenie Starachowice dla Demokracji znów zorganizowało protest. Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Starachowicach zebrało się 1 października wieczorem sporo osób. 

Zdaniem protestujących w tym dniu, i to w wielu miastach Polski, proponowane zmiany przez prezydenta Andrzeja Dudę w ustawach o Sądzie Najwyższym i KRS nie spełniają oczekiwań Polaków, Jednym z powodów prezydenckich wet była ogromna władza prokuratora generalnego - ministra sprawiedliwości nad Sądem Najwyższym, którą prezydent w przedstawionym projekcie scedował na siebie, reszta znacząco nie różni się od projektu PiS, przedstawionego w lipcu br. I tak jak wówczas są protesty.

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Starachowicach, z ogromnym napisem "KONSTYTUCJA" zebrali się członkowie Stowarzyszenia "SdD", wznosili okrzyki "wolne sądy" i symbolicznie zapalili świeczki.

- To, że tu jesteśmy, to jest odwaga. W mojej rodzinie, która jest bardzo patriotyczna, nie jesteśmy zadowoleni z tego, co robi polski rząd. Chcą mieć monopol na władzę, upolitycznić chcą sądy, a telewizja publiczna już została upolityczniona. To nam się nie podoba. Walczyliśmy o wolność, a ta wolność jest nam teraz zabierana - powiedział jeden z protestujących.

Uczestnicy zapowiedzieli, że protesty będą kontynuowane.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ