reklama

Musimy wygrać

Granty dla Starachowic

 

Do 31 października klienci sklepów Tesco decydują, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie "Decydujesz, pomagamy". W Starachowicach głosujemy na Harcerską Grupę Ratowniczą. 

Pierwszą edycję programu grantowego wygrało Towarzystwo Przyjaciół Starachowic z projektem „Zegary koło piątej bramy”, a w drugiej członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice odebrali grant na realizację projektu „Mały ratownik”. W tym roku też mamy szansę!

Ogólnopolska Akcja prospołeczna „Decydujesz, pomagamy” ruszyła 3 października br. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich komisja grantowa wybrała 2-3 najlepsze pomysły. Projekty dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Łączna wartość wszystkich grantów to 625 tys. zł.

Starachowiczanie mogą głosować na projekt Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice pt.”Mamy ratowniczki”, którego celem jest szkolenie z pierwszej pomocy dla młodych mam. Nauczą się, jak wykonać resuscytacje, dowiedzą się jak wezwać pomoc i co robić, gdy niemowlę się krztusi lub zanosi płaczem. Do zdobycia jest 5 tys. zł dla HGR!

Jak głosujemy? Każdy klient sieci TESCO dostaje przy kasie żeton uprawniający do głosowania (funkcjonuje zasada jeden paragon = jeden żeton), który wystarczy wrzucić do urny odpowiadającej wybranemu projektowi. Liczy się każdy głos!

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ