Mikrobus dla niepełnosprawnych

Pomoc dla Środowiskowego Domu Samopomocy

W numerze

Mikrobus dla niepełnosprawnych

Pomoc dla Środowiskowego Domu Samopomocy

 

Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych przekazały Gminie Starachowice władze Powiatu Starachowickiego. Przeznaczone jest na zakup mikrobusa dla potrzeb niepełnosprawnych.

Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach jeszcze w tym roku zyska nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Zastąpi ponad 20–letniego forda transita. Starosta Danuta Krępa i wicestarosta Marek Pawłowski podpisali 27 września br. umowę, sygnowaną przez prezydenta Marka Materka i skarbnika gminy Halinę Piwnik. Nowy 9-osobowy mikrobus przeznaczony będzie na dowóz mieszkańców do ośrodka oraz na wyjazdy zarówno edukacyjne jak i sportowe.

Koszt auta to 131 tysięcy złotych, dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych wynosi 80 tysięcy złotych, natomiast 50 tysięcy stanowią fundusze pochodzące z budżetu miasta.

Starania o środki rozpoczęła w ubiegłym roku obecna starosta Danuta Krępa, wówczas dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach. W sierpniu br. Zarząd PFRON przyznał Powiatowi Starachowickiemu środki finansowe na realizację dwóch projektów w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III, w tym właśnie na likwidację barier transportowych dla osób niepełnosprawnych poprzez zakup mikrobusa dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy.

Gmina ogłosi niebawem przetarg na zakup auta, by jak najszybciej trafiło do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Reja w Starachowicach.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ