Star rozgromił czwartoligowca!

Nasi w Pucharze

Star zadziwił piłkarskich kibiców w regionie. Podopieczni Tomasza Siczka rozgromili występującą w IV lidze Nidziankę Bieliny aż 8:1!

Większość meczów III rundy okręgowego Pucharu Polski rozegrano wcześniej, ale wówczas warunki atmosferyczne nie pozwoliły na grę na Stadionie Miejskim w Starachowicach, a mecz wyjazdowy Kamiennej ze Świtem Ćmielów był planowo przełożony. W pierwszym terminie z naszych zespołów jedynie Łysica Bodzentyn wywalczyła awans pokonując 3:2 Stal Kunów.

Trener Kamiennej Marcin Wróbel bardzo poważnie potraktował pucharowe spotkanie, bo w większości wystawił do gry podstawowych zawodników. Warto jedynie zaznaczyć, że doświadczonego bramkarza Tomasza Dymanowskiego między słupkami zastąpił Konrad Woźniakowski, który ma niewielkie szanse na grę w lidze. Czwartoligowiec bez większych problemów uporał się z drużyną występującą w klasie okręgowej. Kamienna wygrała 3:0, dwie bramki zdobył Piotr Frańczak, a jednego gola dołożył Artur Kidoń.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało 27 września br. piłkarzy Staru Starachowice, którzy o przepustkę do kolejnej rundy walczyli z występującą w IV lidze Nidzianką Bieliny. Trener Tomasz Siczek wzorem poprzedniej rundy w rozgrywkach pucharowych dał pograć zmiennikom. Stanęli na wysokości zadania i nie dość, że wywalczyli awans, to wręcz rozgromili wyżej notowanego rywala.

Festiwal strzelecki już w 7. minucie rozpoczął Bartłomiej Koźlik, kilka chwil później prowadzenie podwyższył Emil Gołyski, a po dwóch bramkach Bartosza Sęgi starachowiczanie już w 21. minucie prowadzili 4:0. Przed przerwą dołożyli jeszcze jednego gola autorstwa Filipa Niewczasa.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Mateusz Duda i dwukrotnie Konrad Wójtowicz. Gości stać było jedynie na gola honorowego i w ostatecznie Star rozbił rywala aż 8:1!

Na uwagę na pewno zasługuje odpadniecie z pucharu Granatu Skarżysko-Kamienna. Zespół, który w klasie okręgowej wygrał pewnie wszystkie dotychczasowe ligowe spotkania przegrał z występującą w A klasie Astrą Piekoszów 1:3.

*Star Starachowice - Nidzianka Bieliny 8:1 (5:0). Bramki dla Staru: Bartłomiej Koźlik (7), Emil Gołyski (11), Bartosz Sęga (15-karny, 21), Filip Niewczas (36), Mateusz Duda (47), Konrad Wójtowicz (63, 77).

Star: Adrian Bzymek - Michał Sieroń, Mikołaj Podzielny, Dominik Janikowski, Marcin Chodniewicz (35. Emil Madejski), Mateusz Duda, Bartosz Sęga (55. Bartłomiej Drabik), Emil Gołyski (60. Konrad Wójtowicz), Daniel Wiecha, Filip Niewczas, Bartłomiej Koźlik (60. Mariusz Fabjański). Trener: Tomasz Siczek.

*Świt Ćmielów - Kamienna Brody 0:3 (0:1). Bramki: Piotr Frańczak (35, 80), Artur Kidoń (66).

Kamienna: Konrad Woźniakowski - Jakub Praga, Radosław Kardas, Krzysztof Świątek, Kacper Kozera, Bartłomiej Niedbała (55. Kacper Maciejczak), Paweł Sado (46. Piotr Jedlikowski), Szczepan Dziewięcki (65. Artur Kidoń), Mateusz Gajewski (46. Karol Garbala), Hubert Czerpak (65. Karol Wojtan), Piotr Frańczak. Trener: Marcin Wróbel.