Tytuł mistrzowski dla Marcina Piwnika!

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu

Obecny sezon wędkarski należy do Marcina Piwnika. Niemal we wszystkich zawodach organizowanych przez Koło PZW Brody jest w czołówce, a większość nawet wygrywa. Swoją wysoką formę potwierdził także podczas zawodów wyższej rangi. Został Spinningowym Mistrzem Okręgu!

Rywalizacja o tytuł najlepszego wędkarza spinningowego w okręgu rozegrana została w niedzielę, 24 września. Marcin Piwnik miał nieco ułatwione zadanie, wystąpił niejako w roli gospodarza, bowiem zawody rozegrano nad Zalewem w Brodach. Nasz utytułowany wędkarz doskonale zna ten zbiornik, co na pewno sprawiło, że już na starcie miał przewagę nad innymi zawodnikami.

- Sektory seniorów wyznaczone zostały na obu brzegach, natomiast sektor juniorów od przystani wodnej do przepływu na zbiornik boczny Oczko w miejscowości Krynki. Na starcie zameldowało się 33 z 36 zapisanych na liście startowej seniorów oraz 4 juniorów. Zawody rozegrane zostały w dwóch czterogodzinnych turach, a sędzią głównym był Zenon Zaczek - relacjonuje Paweł Kalista z koła w Brodach.

Zawodnicy mieli bardzo dobre warunki do rywalizacji, łowili dużo ryb, ale problem w tym, że duża część była niewymiarowa, choć trafiały się także bardzo fajne okazy, jak chociażby 30-centymetrowe okonie. Ostatecznie w pierwszej turze wymiarowe ryby złowiło 20 seniorów i wszyscy juniorzy. Z kolei w drugiej turze już tylko 10 seniorów i 3 juniorów. Ostatecznie, z wynikiem 4 punktów, Spinningowym Mistrzem Okręgu został nasz zawodnik Marcin Piwnik, który na podium wyprzedził Grzegorza Łapkę z Suchedniowa (6 pkt. /980) i Leszka Grelewskiego z klubu WKS Sum (6 pkt. /840). Wśród juniorów najlepszy był natomiast zawodnik z Ostrowca Świętokrzyskiego - Filip Sobczyk, a Arkadiusz Cisak z Rudek sklasyfikowany został na 4. miejscu.

Puchary i medale najlepszym wręczył Marek Lesisz, prezes ZO PZW w Kielcach. Mistrzowie każdej kategorii reprezentować będą nasz okręg na Spinningowych Mistrzostwach Polski.