Cerrad Czarni Radom z prezydenckim pucharem

Międzynarodowy Turniej Siatkarski w Starachowicach

Międzynarodowy Turniej Siatkarski o puchar prezydenta Starachowic był świętem siatkówki w mieście. Po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęli siatkarze Cerrad Czarni Radom - partner zawodów.

Do Starachowic zjechały nie tylko czołowe polskie drużyny. To efekt współpracy gminy Starachowice z firmą Cerrad, sponsora siatkarzy z Radomia, która swój zakład ma w Starachowicach. W Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach gościliśmy więc siatkarskie ekipy PlusLigi oraz mistrza Holandii, którzy 22 i 23 września walczyli o puchar prezydenta Starachowic, Marka Materka.

Na parkiecie starachowickiej hali zmierzyły się: Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, Cerrad Czarni Radom i holenderski Abiant Lycurgus Groningen, mistrz tego kraju. Los sprawił, że siatkarze Cerradu Czarnych Radom o przepustkę do wielkiego finału mierzyli się z Mistrzem Holandii. Pojedynek ten pokazał, że polska siatkówka stoi zdecydowanie wyżej, bo radomianie pewnie wygrali 3:0, triumfując odpowiednio do 20, 19 i do 17. Identycznym rezultatem zakończyła się druga półfinałowa batalia pomiędzy Indykpolem Olsztyn a Łuczniczką Bydgoszcz. Górą byli siatkarze z Olsztyna, którzy w trzech setach wygrali do 16 i dwukrotnie do 18.

Zanim w sobotę doszło do wielkiego finału odbył się mecz o najniższy stopień podium. Zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo przecież obie te drużyny w pierwszych meczach nie wygrały nawet seta. Zawodnicy z Bydgoszczy swoim rywalom z Groningen nie pozostawili żadnych złudzeń i rozbili ich w trzech setach, pierwszą partię wygrali do 17, drugą do 12, a trzecią do 8!

Mecz finałowy dostarczył wielu sportowych emocji i zebrani kibice na pewno mogli być usatysfakcjonowani. Początek spotkania był wyrównany, ale mniej więcej w połowie seta na lekkie prowadzenie wyszli zawodnicy z Radomia. Rywale z Olsztyna w końcówce spotkania odrobili straty i prowadzili nawet jednym punktem, ale set rozstrzygnął się dopiero na przewagi. I to przewagi bardzo emocjonujące, bo siatkarze Czarnych pokonali rywali 36:34! Drugą partię wygrali olsztynianie (do 15), by w trzeciej przegrać ją w identycznych rozmiarach. Po trzech setach na prowadzeniu byli zawodnicy Czarnych, ale rywale nie zamierzali odpuszczać i po wygranej w 4. partii doprowadzili do tie-breaka. Decydujące starcie również rozstrzygnęło się na przewagi. Ostatecznie górą (16:14) byli siatkarze z Radomia i to oni sięgnęli po puchar prezydenta Starachowic.

Półfinały: *Cerrad Czarni Radom - Abiant Lycurgus Groningen 3:0 (25:20, 25:19, 25:17), *Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:18: 25:18).

Mecz o 3 miejsce: *Łuczniczka Bydgoszcz - Abiant Lycurgus Groningen 3:0 (25:17, 25:12, 25:8)

Finał: *Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (36:34, 15:25, 25:15, 21:25, 16:14)