Festyn na zakończenie lata i talent show

Brody: W Brodach

Brody

Festyn na zakończenie lata i talent show

Brody: W Brodach

 

Scena pod zaporą w Brodach stała się główną areną kulturalno-rekreacyjnych imprez na terenie gminy. Tutaj też mieszkańcy żegnali lato, a główną atrakcją festynu był program pt. "Mam talent". 

Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci z gminy Brody zorganizowano 24 września br. ph. „Zmiany klimatyczne oczami dziecka”. Były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a występy oceniało jury w składzie: Dorota Dyka - skarbnik gminy Brody, Dorota Grudnicka - Glina, Dorota Bernat, Ryszard Kutera, Piotr Kosiela i Robert Sowiński. Ich werdyktem I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu, wygrywając bilety do kina, drugie nagrody (drukarki) przyznano ekipom z Krynek i Dziurowa, a radioodtwarzacze otrzymały placówki w Adamowie, Brodach, Lubieni, Rudzie i Stykowie.

Festyn był też okazją do uroczystego otwarcia nowej bieżni i skateparku, które zostały poświęcone przez księdza kanonika Wojciecha Zdona. Obecni byli radni wraz z przewodniczącym RG Stanisławem Wroną, Zdzisław Zwoliński – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, które przekazało na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej, oraz Tomasz Margula - przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej.

Nie brakowało potraw regionalnych, było wiele atrakcji dla dzieci, m.in. karuzela i pokaz cyrkowy „Don Salvio”, który cieszył się wielkim zainteresowaniem najmłodszych. Duże wrażenie zrobił prezentowany przez cyrkowego artystę czterometrowy pyton tygrysi, z którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. A finałem imprezy był koncert zespołu disco polo „Shantel” z Rzeszowa.

Organizatorów festynu: Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społeczne „Rodzina” oraz CKiAL w Brodach – wspierała Marzena Bernat, wójt gminy Brody, a tak bardzo spodobał się publiczności, że wejdzie do kalendarza gminnych imprez na stałe.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ