Jak zrozumieć ucznia

Brody

Brody

Jak zrozumieć ucznia

Brody

 

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubieni odbyło się szkolenie pt. "Spójrz Inaczej". Umiejętności współpracy z dziećmi doskonaliło jedenastu nauczycieli z siedmiu szkół w gminie Brody.

Czterodniowe szkolenie prowadził Andrzej Kołodziejczyk, który jest trenerem, współautorem programu i prezesem Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej”- organizatora kursu. Jednym z tematów były emocje, sposób radzenia sobie z nimi oraz ich wpływ na zachowanie osób.

Ze szkolenia skorzystały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Renata Szlęzak i Monika Dziuba-Łucka ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, Katarzyna Klepacz i Ewa Turek ze Szkoły Podstawowej w Brodach, Kinga Jagieła, Kinga Michalczewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach, Magdalena Orczyk i Katarzyna Zdziesińska ze Szkoły Podstawowej w Lipiu, Katarzyna Zając i Katarzyna Doroszyńska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubieni i Diana Raban z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie.

Celem spotkań jest rozwijanie wśród uczniów umiejętności radzenia sobie z problemami, które mogą stać się motywacją do sięgania po alkohol. Szkolenie mogło się odbyć dzięki współpracy Centrum Usług Wspólnych z edukatorami stowarzyszenia.

Zadanie sfinansowano ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, w ramach konkursu Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ