Kolejne rondo?

Remont ulicy Kilińskiego

 

Skrzyżowanie ulicy Kilińskiego z al. Armii Krajowej ma zostać zamienione na rondo. Urząd Miejski zlecił już opracowania dokumentacji technicznej na przebudowę. 

ma być realizowany etapowo. Zacznie się na odcinku od skrzyżowania ulic Wysokiej, Niskiej, Piłsudskiego do skrzyżowania z al. Armii Krajowej, o łącznej długości ok. 320 metrów. Drugi etap to remont odgałęzień od ul. Kilińskiego o łącznej długości 212 metrów wraz ze zjazdami do pobliskich nieruchomości. Największy wpływ na infrastrukturę drogową w mieście będzie mieć końcowy etap przedsięwzięcia, czyli przebudowa skrzyżowania ulic Kilińskiego i Armii Krajowej w rondo. Będzie to już 11 takie rozwiązanie na drogach w Starachowicach.

Przypomnijmy, że przy budowie łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Iglastą również powstanie rondo (skrzyżowanie ul. Szkolnej z ul. Iglastą), a w trakcie realizacji jest także przebudowa skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Radomskiej na skrzyżowanie typu rondo.

Planowany remont ul. Kilińskiego ma zakończyć się do 30 maja 2018 roku. Inwestycja jest na etapie przygotowywania dokumentacji.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ