Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

W numerze

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze

Starachowiccy policjanci pod koniec września przeprowadzili cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok".

Dzieci poznały podstawowe zasady poruszania się po drogach. Policjanci omówili na spotkaniach z uczniami SP nr 9 i 11 oraz w SP w Stykowie znaczenie podstawowych znaków drogowych, procedurę przechodzenia na drugą stronę jezdni oraz pouczyli jak bezpiecznie poruszać się rowerem. Przybliżono dzieciom najważniejsze zasady uczestnictwa w ruchu drogowym wykorzystując zestaw edukacyjny "Autochodzik". Policjanci zwrócili również uwagę na noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nabytą wiedzą oraz wysłuchały wierszyków o bezpieczeństwie. A w budynku komendy obejrzały film pt. "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba"

Zorganizowano również spotkanie policjantów z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Dziurowie, na którym funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na odpowiedzialność dorosłych za najmłodszych uczestników ruchu. Rodzice obejrzeli również film edukacyjny "Widoczność dzieci na drodze".

KK

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ