Konsul USA zwiedzał drukarnię

Konsul generalny Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler wybrał się na rekonesans firm z amerykańskim kapitałem w południowej Polsce i zawitał do Starachowic. Gościł z gospodarczą wizytą w LSC Communications, wcześniej RR Donnelly, firmie działającej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Starachowice".

Przyjechał wraz Thomasem Zia, konsulem do spraw polityczno-ekonomicznych oraz Markiem Guzikiem, specjalistą do spraw polityczno-ekonomicznych, a wizytę w mieście rozpoczęli od AHP (relacja str. 3). W LSC Communications Europe gości przywitali Grzegorz Czech, prezes oraz Janusz Serafin, zastępca dyrektora do spraw produkcji d. RR Donnelley.

- Jako reprezentant rządu amerykańskiego chcę poznać produkcję w firmach z amerykańskim kapitałem. LSC Communications to jedna z większych inwestycji w województwie świętokrzyskim . Jest nowoczesna, przyjazna środowisku, pracują tu naprawdę utalentowani ludzie. Jesteście w centrum Europy, jesteście w stanie dotrzeć do każdego miejsca w Europie - powiedział Walter Braunohler.

Wspomniał też, że nasze województwo nie jest jeszcze rejonem, w którym inwestycje Stanów Zjednoczonych przodują, ale na pewno miejscem, w którym jeszcze dużo może się wydarzyć.

- Posiada wysoki potencjał - powiedział Walter Braunohler. - My, jako przedstawiciele rządu, nie możemy wskazywać inwestorom, gdzie powinni zlokalizować swój biznes. Jedyne co możemy, to wspierać te inwestycje. Tu są świetne warunki rozwoju dla amerykańskiego biznesu i zdolni ludzie, którzy są wielką wartością każdego przedsiębiorstwa - powiedział konsul po zwiedzeniu zakładu. Dodał, że polsko - amerykańskie stosunki są teraz w jednej z lepszych kondycji w historii i to odzwierciedla się w każdej niemal dziedzinie: inwestycjach, bezpieczeństwie, polityce.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ