Konsul generalny USA w AHP

W numerze

Konsul generalny USA w AHP

Wsparcie Polsko - Amerykańskim Klinikom Serca w walce o przetrwanie zadeklarował konsul generalny Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler. Gościł w Starachowicach, w miniony poniedziałek.

Przedstawiciele rządu USA: konsul generalny Walter Braunohler, Thomas Zia pełniący funkcję konsula ds. polityczno - ekonomicznych oraz Marek Guzik, specjalista ds. polityczno ekonomicznych odwiedzili Centrum Kardiologiczno - Angiologiczne 25 września br. Obecny był również prof. dr hab. n. med. Radosław Stefan Kiesz, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Klinik, syn starachowickiego lekarza Wadiusza Kiesza, doktor Grzegorz Dzik, a także starosta Danuta Krępa z wicestarostą Markiem Pawłowskim.

- Dla mnie, syna ziemi świętokrzyskiej, dzisiejsza wizyta jest bardzo ważna. Ten szpital nazwany jest imieniem mojego ojca. Ojciec widział go, jak był budowany, w tym szpitalu zmarł - mówił prof. Radosław Stefan Kiesz. - Ten szpital uratował ponad 17 tysięcy istnień ludzkich w ciągu niemal 10 lat istnienia (...). Jesteśmy tu Walterem i panią starostą, która jest gospodarzem tego terenu po to, żeby obronić tę jednostkę przed zamknięciem. To jest skandal, że do czegoś takiego doszło. Mamy za sobą poparcie Starostwa, okolicznych gmin, teraz mamy również poparcie Ambasady Amerykańskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że tu przyjechałeś - powiedział do konsula generalnego Waltera Braunohlera profesor Kiesz.

- Jestem zaszczycony reprezentowaniem rządu Stanów Zjednoczonych. Szczególnie dzisiaj, szczególnie teraz. Cel jest bardzo ważny dla wszystkich Polaków i dla Ameryki też. Tu jest życie - powiedział Walter Braunohler.

- To jest bardzo ważny sojusznik Polski. I jeżeli tak się traktuje amerykańską inwestycję, która ratuje, która zapewnia zatrudnienie wspaniałemu personelowi, wysoko wykwalifikowanym specjalistom, ma wszystkie certyfikaty jakości, to zamknięcie będzie bardzo złym znakiem dla inwestorów. To będzie znak, że amerykańskiego sojusznika nie traktuje się dobrze - mówił profesor Radosław Stefan Kiesz

Starosta Danuta Krępa kolejny raz podkreśliła, że Zarząd Powiatu wspiera istnienie Klinik Serca w Starachowicach, które świetnie dbają o pacjentów, są ośrodkiem świetnie wyposażonym, w którym pracują znakomici fachowcy. Również, że Zarząd Powiatu stanowiska nie zmienił i nadal ma nadzieję, że starachowickie Kliniki Serca będą w powiecie istniały obok kardiologii PZOZ.

- Ze względu na dobro ludzi, pacjentów nie można pozwolić na to, aby Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca zniknęły ze Starachowic - dodała starosta Krępa. - To jest dobro człowieka, a zdrowie i życie ludzkie są wartością najwyższą.

(zaz)

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ