Oddali krew dla ratowania życia

I LO

W numerze

Oddali krew dla ratowania życia

I LO

 

111 Artystyczna Drużyna Harcerska zorganizowała kolejną zbiórkę krwi. Tego roku połączona została z akcją "Zbadaj swoje ciało, zobacz co się będzie działo".

Do punktu pobierania krwi w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki zgłosili się 27 września br. uczniowie, absolwenci, nauczyciele i wicedyrektor Bohdan Izak. W zbiórce uczestniczyli też harcerze, uczniowie II LO, a także dawcy z wieloletnim stażem. Krew oddało prawie 30 osób, każdy po 450 ml, a łącznie zebrano ok. 13 litrów życiodajnego płynu.

Młodzież szkolna miała też okazję się spotkać z Amazonkami ze Starachowic i Kielc w ramach akcji "Zbadaj swoje ciało, zobacz co się będzie działo", która odnosi się do profilaktyki raka piersi i raka jąder. Odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Marka Materka i wspierana była przez Starachowicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas tegorocznej zbiórki odbyło się również spotkanie profilaktyczne w ramach projektu "Jestem kobietą, więc idę. Mammografia", a uczestniczki uczyły się samobadania piersi.

Organizatorkami przedsięwzięcia byli: Ilona Traczyk, drużynowa 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej i Katarzyna Bolęba-Bocheńska, harcerka i absolwentka I LO. Starachowickie Koło PCK zafundowało na spotkania soki i owoce, pracownicy szkoły pączki, a uczniowie i harcerze upiekli ciasta.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ