Weteranów święto w Starostwie

W numerze

Weteranów święto w Starostwie

Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych spotkała się z kombatantami z okazji Dnia Weterana.

Członkowie Rady uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego 18 września br. Stefana Derlatki, mentora starachowickich harcerzy, żołnierza Armii Krajowej, a zarazem członka Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Tego dnia (23 września) dziękowano kombatantom za krzewienie tradycji patriotycznych i podtrzymywanie pamięci o żołnierzach poległych i pomordowanych oraz za działalność społeczną, która prowadzą z wielkim poświęceniem. Do podziękowań i życzeń dołączyli się również obecni podczas uroczystości: poseł Krzysztof Lipiec i pełnomocnik marszałka ds. kombatantów i osób represjonowanych, Karol Fijałkowski.

Poseł Krzysztof Lipiec dziękował kombatantom za ich dotychczasową działalność i wzorce przekazywane młodemu pokoleniu, życząc im wytrwałości w kontynuowaniu tego pięknego dzieła i ponawiając swoje wcześniejsze zaproszenie do Sejmu. Ciepłe słowa pod ich adresem skierował też Karol Fijałkowski z Urzędu Marszałkowskiego, przybliżył też zebranym nowe zapisy ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

Starosta Danuta Krępa wystosowała list, który odczytała na posiedzeniu Monika Nowak, członek Zarządu Powiatu. Starosta Danuta Krępa w liście, odczytanym przez Monikę Nowak z Zarządu Powiatu, podkreśliła kombatanckie zasługi członków Rady, dziękując im za krzewienie tradycji patriotycznych oraz podtrzymywanie pamięci o żołnierzach poległych i pomordowanych, ale także działalność społeczną prowadzoną z dużą energią i poświęceniem.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Estradowego "Patrol", kierowany przez Henryka Bartosika. Poczęstunek przygotowali natomiast uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ