Wszystko o pszczołach

"Boże robotnice... ", czyli

W numerze

Wszystko o pszczołach

"Boże robotnice... ", czyli

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wernisaż wystawy "Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia".

 

"Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia" - te słowa Alberta Einsteina najlepiej obrazują to, jak ważne dla nas ludzi są te owady, którym poświęcono wystawę w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki. Wernisaż 19 września połączony z prelekcją wicedyrektor placówki Wioletty Sobieraj, kustosza wystawy. Można było zobaczyć przeszklony ul, a także kupić wyroby pszczelarskie.

Na wystawie wykorzystano m.in eksponaty Muzeum Wsi Radomskiej, Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, Bractwa Bartnego z Augustowa, a także pszczelarzy Piotra Sobieraja i Adama Pawelca. Czynna jest do 17 listopada br.

W ramach ekspozycji MPiT organizuje lekcje przyrodnicze dla uczniów w każdym wieku, od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorzy proszą o rezerwację z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszelkie informacje można uzyskać w recepcji muzeum lub pod numerami telefonów 783-730-094, 41 275-40-83, a także mailowo pod adresem recepcja@ekomuzeum.pl.

Tematami lekcji będą: "Pracowite pszczoły" ,"Pszczela rodzina" - dla przedszkoli i uczniów klas I - III szkół podstawowych, "Pszczoła miodna i nie tylko: poznajemy zapylacze"- dla klas IV - VI szkół podstawowych ,"Mały skarb – Pszczoła miodna", "Społeczność pszczół" oraz "Współczesne zagrożenia dla pszczół i konsekwencje dla człowieka" - dla szkół podstawowych (kl. VII – VIII, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

A dla najmłodszych mieszkańców miasta Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po razdziewiąty organizuje Festyn Ekologiczny "Zaginiony świat naszej Ziemi". Tegoroczna edycja pod hasłem "Wielkie dzieło małej pszczoły" odbędzie się 18 października w godz. 10.00 – 13.00 w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ