Najlepsi podążali śladami patrona szkoły

Technikum nr 2

W numerze

Najlepsi podążali śladami patrona szkoły

Technikum nr 2

 

Ponad pięćdziesięciu uczniów Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego pojechało wraz z opiekunami do Stalowej Woli i Krakowa. 

Uczniowie klas II - IV, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, w nagrodę pojechali 21 września br. na wycieczkę. Sfinansowano ją z budżetu uzyskanego przez szkołę w ramach projektu „Bezpieczna+”. Za cel przyjęto zapoznanie się z miejscami związanymi z życiem i działalnością zawodową patrona szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Pierwszym etapem był pobyt w Stalowej Woli, gdzie zwiedzili dwie wystawy: „COP i miasto - nowoczesność i dziedzictwo” oraz „Tutaj stał mój dom. Projekt dla Pława”. Obydwie zostały przygotowane w związku z 80- tą rocznicą powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego pomysłodawcą i twórcą był Eugeniusz Kwiatkowski. Natomiast w Krakowie uczniowie mieli okazję zobaczyć Podziemia Rynku Głównego, będące oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Kraków. Zapoznali się ze stałą ekspozycją pt. „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”. Odwiedzili też Cmentarz Rakowicki, gdzie złożyli wiązanki na grobie Eugeniusza Kwiatkowskiego, wybitnego Polaka.

Wycieczka była dobrą lekcją patriotyzmu, wychowania obywatelskiego oraz nawiązaniem do patrona szkoły. KK

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ