Młodzicy rywalizowali o mistrzostwo

Na starachowickiej strzelnicy

Informacje sportowe

Młodzicy rywalizowali o mistrzostwo

Na starachowickiej strzelnicy

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w połowie września na strzelnicy "Świt" Starachowice. To było jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu strzeleckim naszego klubu. Starachowiczanie również pokazali się z dobrej strony.

Od piątku do niedzieli (15-17 września) na starachowickiej strzelnicy młodzicy walczyli o tytuł najlepszych w zawodach międzywojewódzkich. W zmaganiach udział wzięli reprezentanci klubów z czterech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Rywalizacja toczyła się w 14 różnych konkurencjach z podziałem na rodzaj broni i płeć. Sędzią głównym zawodów był Adam Gregorczyk, trener Świtu, a delegatem z ramienia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Piotr Ludwig, rodowity starachowiczanin, obecnie prezes sekcji strzeleckiej WKS Wawel Kraków.

Gospodarz zawodów tym razem nie okazał się za bardzo gościnny, bo zawodnicy Świtu byli najlepsi i pewnie zwyciężyli w klasyfikacji klubowej z wynikiem 14 punktów. Na tak dobry rezultat złożyło się 5 złotych medali, 4 srebrne i 5 brązowych. Drugi w klasyfikacji GKS Tychy wywalczył 9 medali.

Złote medale dla naszego klubu zdobyli: Gabriela Rybicka (pistolet pneumatyczny), Magdalena Charemska (trap), Wiktor Zając (trap), Paulina Robaczkiewicz (skeet) oraz Dominik Szóstka (skeet). Do "złotego dorobku" srebrne medale dołożyli: Dominik Szóstka (trap), Magdalena Charemska (skeet) i Wiktor Zając (skeet), swój pierwszy na tych zawodach srebrny medal wywalczyła także Paulina Walkiewicz (skeet), a brązowe krążki zdobyli:: Kacper Maciąg (skeet), Paulina Walkiewicz (skeet), Jakub Zaborski (trap), Paulina Robaczkiewicz (trap) oraz Marcel Nowak (pistolet sportowy).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ