Kubiec najlepszy!

W Babicach

Informacje sportowe

Kubiec najlepszy!

W Babicach

 

W ostatnich tygodniach Dawid Kubiec o końcowe zwycięstwo w biegach ulicznych zazwyczaj walczył z reprezentantami Ukrainy. Tym razem w podkrakowskich Babicach górą byli Polacy, a na najwyższym stopniu podium stanął właśnie Kubiec. 

W Babicach pod Krakowem Dawid i Sylwester Lepiarz, którego od niedawna trenuje Kubiec, rywalizowali na dystansie półmaratonu, czyli blisko 21,1 kilometra.

- Korzystając z życiowej formy, postanowiłem w Babicach wystartować na dystansie półmaratonu. Za najgroźniejszych rywali miałem jak zwykle w ostatnim czasie reprezentantów Ukrainy, ale tym razem czułem się bardzo dobrze już od samego początku. Wraz z moim nowym zawodnikiem Sylwestrem Lepiarzem postanowiliśmy zaatakować od samego startu. Ta taktyka okazała się skuteczna, gdyż już na dziesiątym kilometrze mieliśmy minutę przewagi nad resztą stawki. Od tego momentu kontrolowaliśmy bieg do samego końca. Ostatecznie wyprzedziłem na finiszu Sylwestra o jedną sekundę. Trzecie miejsce zajął Volodymyr Timashov ze stratą 32 sekund do mnie - powiedział GAZECIE Dawid Kubiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ