Łysica trzy razy wychodziła na prowadzenie

Puchar Polski na szczeblu okręgu

 

W minioną środę (20 września) rozegrano III rundę okręgowego Pucharu Polski. Z naszych drużyn grała tylko Łysica Bodzentyn, która po zaciętym meczu pokonała Stal Kunów 3:2. Wszystkie bramki dla zwycięzców zdobyli wychowankowie starachowickich drużyn: Dariusz Anduła i Mirosław Kalista. 

W III rundzie pucharowych rozgrywek mieliśmy trzech reprezentantów regionu. W minioną środę o awans do kolejnego etapu miały walczyć Star Starachowice i Łysica Bodzentyn, a mecz Kamiennej Brody został przełożony już wcześniej na najbliższą środę, 27 września. Pogoda jednak w kilku przypadkach pokrzyżowała plany i część meczów została odwołana, w tym spotkanie w Starachowicach, gdzie Star miał podejmować Nidziankę Bieliny. Oficjalnego komunikatu w sprawie nowego terminu jeszcze nie ma, ale można przypuszczać, że mecz odbędzie się także w najbliższą środę.

Ostatecznie o przepustkę do IV rundy walczyła tylko Łysica. Podopieczni Krzysztofa Treli zmierzyli się z niżej notowaną Stalą Kunów. Spotkanie po myśli ułożyło się przyjezdnym, ale wcale nie było takie łatwe, jak się zapowiadało. Prowadzenie bodzentynianom zapewnił Dariusz Anduła, który swoją bramką z 35. minuty ustalił wynik pierwszej części meczu. Po zmianie stron gospodarze wyrównali, ale w 58. minucie, po kolejnym golu Anduły, znów na prowadzeniu była Łysica. Miejscowi nie zamierzali się poddać i na 20 minut przed końcem meczu ponownie doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie bramkę na wagę awansu zdobył w 82. minucie inny z wychowanków starachowickich klubów - Mirosław Kalista i w takich okolicznościach czwartoligowiec awansował dalej.

*Stal Kunów - Łysica Bodzentyn 2:3 (0:1). Bramki dla Łysicy: Dariusz Anduła (35, 58), Mirosław Kalista (82).

Pozostałe mecze naszych drużyn:

*Star Starachowice - Nidzianka Bieliny - prawdopodobnie w środę, 27 września, g. 15.30

*Świt Ćmielów - Kamienna Brody - środa, 27 września, g. 15.30

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ