Starachowiczanie rywalizowali

Caruso Kierownicy 2017 - Puchar Jesieni

Informacje sportowe

Starachowiczanie rywalizowali

Caruso Kierownicy 2017 - Puchar Jesieni

 

W Pucharze Jesieni - Caruso Kierownicy 2017 najlepszym okazał się Piotr Cichoń z Kielc, ale nasi też stanęli na podium. 

Impreza organizowana jest cyklicznie przez starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego. Celem rywalizacji jest natomiast doskonalenie bezpiecznej i płynnej jazdy samochodem. Kierowcy jeździli z "talerzem" Jackie Stewarta na masce samochodu, co wymagało nie tyle szybkości, co dokładności i płynności w jeździe. W zmaganiach udział wzięło 16 zawodników, głównie ze Starachowic, ale także innych miejscowości z terenu województwa świętokrzyskiego.

Zawody rozegrano na placu przy ul. Targowej 17 września, na samochodzie fiat 500, udostępnionym do jazd konkursowych przez Salon Samochodowy Polskiego Związku Motorowego z Kielc. Konkurs składał się z dwóch przejazdów trasy, a ich czas uwzględniano do klasyfikacji końcowej. Obowiązki dyrektora imprezy pełnił Marek Myśliwski. Zespół organizacyjno - sędziowski stanowili sędziowie sportowi PZM z Kielc oraz ze Starachowic.

Najwięcej punktów po dwóch rundach zgromadził Piotr Cichoń z Kielc i to on sięgnął po końcowe zwycięstwo. Starachowiczanie opanowali pozostałe dwie pozycje na podium. Drugi był Arkadiusz Krawczyk, a trzecią pozycję zajął Dominik Jabłczyński. Otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez Automobilklub Kielecki, które wręczył prezes Roman Jabłczyński.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ