„Czarny weekend” naszych drużyn

Na piłkarskich boiskach

Podopieczni Tomasza Siczka stoczyli zacięty pojedynek wyjazdowy ze Spartą Dwikozy, ale do Starachowic wrócili na tarczy, natomiast Kamienna Brody przegrała na własnym obiekcie z Hetmanem Włoszczowa. Honor drużyn z naszego regionu uratowała jedynie Arka Pawłów.

IV liga

*Neptun Końskie - Łysica Bodzentyn 5:1 (3:0). Bramka dla Łysicy: Mariusz Jaros (75).

*Kamienna Brody – Hetman Włoszczowa 1:2 (0:1). Bramka dla Kamiennej: Artur Kidoń (85-karny).

Kamienna: Tomasz Dymanowski – Jakub Praga (84. Hubert Czerpak), Grzegorz Zięba, Radosław Kardas, Mateusz Gajewski (55. Piotr Frańczak), Artur Kidoń, Paweł Sado (46. Kacper Maciejczak), Krzysztof Świątek, Piotr Jedlikowski, Kamil Dziadowicz, Piotr Pyskaty (65. Bartłomiej Niedbała). Trener: Marcin Wróbel.

Trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze Kamiennej Brody. O ile bezbramkowy remis z mocnym zespołem Czarnych Połaniec można było zaakceptować, a przegraną w przedziwnych okolicznościach z Łysicą Bodzentyn jakoś wytłumaczyć, o tyle piątkowa wpadka z Hetmanem Włoszczowa na pewno zabolała. Piłkarze z Włoszczowej do potentatów ligi nie należą, a na dodatek do Brodów przyjechali mocno osłabieni. Kamienna w tym sezonie na własnym boisku jeszcze nie przegrała i była murowanym faworytem tej konfrontacji. Niestety to goście już od pierwszego gwizdka sędziego dyktowali warunki gry. Po pierwszej połowie prowadzili jedną bramką, a w drugich 45 minutach podwyższyli prowadzenie. Kamienna nie miała w tym meczu za dużo atutów w ofensywie i stać ją było jedynie na gola honorowego. W 85. minucie rozmiary porażki zmniejszył golem z rzutu karnego Artur Kidoń.

Klasa Okręgowa

*Sparta Dwikozy - Star Starachowice 3:2 (2:2). Bramki dla Staru: Michał Mikosa (11), Damian Senderowski (16).

Star: Mateusz Poński – Michał Mikosa, Damian Senderowski, Krzysztof Chatys, Marcin Chodniewicz, Bartłomiej Drabik (88. Filip Niewczas), Jakub Nowocień, Emil Gołyski, Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

O tym, że łatwo piłkarzom Staru o punkty w tym meczu nie będzie można było założyć jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Sparta Dwikozy już w poprzednim sezonie pokazała, że potrafi urywać punkty czołowym zespołom, a na własnym boisku jest niezwykle groźna. Potwierdził to początek niedzielnej konfrontacji, bo już w 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się z niego długo, bo w 11. minucie „centrostrzał” Michała Mikosy zaskoczył bramkarza miejscowych i był już remis. Podopieczni Tomasza Siczka poszli za ciosem i już po kolejnych 5 minutach prowadzili! Bramkę zdobył Damian Senderowski, który jak na obrońcę w ofensywie spisuje się wyjątkowo dobrze. Starachowiczanie również długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 21. minucie ponownie był remis. Zespoły postawiły wyraźnie na grę ofensywną zapominając nieco o obronie, kibice na pewno od pierwszych minut byli zadowoleni. Druga część meczu nie była już tak ofensywna. Zespoły wyczekiwały na dogodne okazje do zdobycia bramki. W samej końcówce skuteczniej zaprezentowali się miejscowi, którzy w 87. minucie po raz trzeci pokonali Mateusza Pońskiego i tym trafieniem zapewnili sobie komplet punktów. Starachowicka obrona popełniła drugi poważny błąd w tym meczu i zawodnik gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

*GKS Rudki – Granat Skarżysko-Kamienna 0:4 (0:1)

B klasa – gr. III

*UKS Iwaniska - Arka Pawłów 2:5 (1:3). Bramki dla Arki: Patryk Cioroch (6), Sławomir Orczyk (15), Michał Zieja (30, 50, 70).