Wycieczka do Kielc

Adamów

Brody

Wycieczka do Kielc

Adamów

 

Zajęciami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej ph. „Literackie spotkania z Borejkami. Mali detektywi”, uczniowie klas III -V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie rozpoczęli 19 września wizytę w Kielcach. Najpierw wymieniali znane sobie książki detektywistyczne oraz zapoznali się z fragmentami powieści „Małomówny i rodzina”, a później otrzymali różne „detektywistyczne” zadania. Musieli szukać książek według podanego klucza, łamać kody, a nawet odszyfrować wiadomość zapisaną w alfabecie Morse`a. Na koniec zajęć uczestniczyli w zabawach ruchowych: „Wyścig z jajkiem” i „Bezludna wyspa” oraz pozowali do zdjęcia z wielkim Koziołkiem – Matołkiem, jednym z bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego, patrona szkoły.

Odwiedzili też Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie zaplanowane były warsztaty dotyczące legend świętokrzyskich. Wysłuchawszy sześciu musieli przedstawić je za pomocą rysunkowych symboli i umieścić każdą z nich we właściwej części mapy województwa. Po warsztatach na uczniów czekała jeszcze niezwykła przygoda: zanurzenie się w magiczny świat starych i nowych zabawek podczas zwiedzania muzeum. Największą atrakcją była możliwość dotknięcia wielu eksponatów i sprawdzenia jak można nimi bawić się w praktyce.

Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Wlazłowska – Chodyra, a udział wzięły w niej także Katarzyna Bernaciak i Małgorzata Kusiak – Wiecha.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ